Zaměřeno na motorkáře

28. June, 23:29 Novinky

MĚLNICKO - Tentokrát jsme s využitím techniky kontrolovali hlavně dodržování dopravního značení, zákazu předjíždění a dalších problematických přestupků. 


Řešení některých přestupků je velmi problematické, policisté k zaznamenávání důkazů musí používat nejmodernější techniku. V neděli 18. června se policisté Územního odboru Mělník v odpoledních hodinách, právě s využitím této techniky, zaměřili na dodržování dopravního značení, zejména zákazu předjížděn, dodržování stanovené rychlosti v obci a mimo obec, ale také například telefonování za jízdy. Samozřejmě dohlíželi i na dodržování dalších obecně platných ustanovení zákona číslo 361/2000Sb., o provozu na pozemních komunikacích a dalších předpisů souvisejících s provozem na pozemních komunikacích. Současně prováděli kontrolní činnost spojenou s pátráním po osobách, věcech a odcizených vozidlech.


Během několika hodin zkontrolovali  téměř stovku vozidel. Zjistili dvě desítky dopravních přestupků, z nichž všechny vyřešili na místě uložením pokuty v příkazním řízení.


Nevyhovující technický stav zjistili u 9 vozidel, 1 řidič byl nepřipoutaný, zádržný systém nepoužil jeden pasažér, 2 dopravní přestupky se týkaly motorkářů. Pozitivním výsledkem těchto kontrol bylo zjištění, že žádný z kontrolovaných řidičů neřídil pod vlivem alkoholu či jiných omamných a psychotropních látek.


Hlavním cílem dopravně bezpečnostního opatření  je snížit neukázněné chování některých řidičů na silnicích a především snížit počet dopravních nehod a přestupků v silničním provozu.


por. Mgr. Markéta Johnová

Newest news:

- ...i Ty můžeš pomáhat, zažij ten pocit [11. November 2021, 13:53]

- Bezpečný Středočeský kraj [23. November 2017, 08:52]

- Řízení vozidla bez řidičského oprávnění [11. September, 12:10]

- Zebra se za Tebe nerozhlédne [8. September, 13:43]

- Přes inzertní portál okradl nejméně 28 lidí [8. September, 13:17]

- Řidiči pod vlivem alkoholu [7. September, 10:23]

- Letní prázdniny z pohledu policie [30. August, 09:06]

- Tentokrát zaměřeno na rychlost [17. August, 12:52]

- Potyčka mezi zlodějem a majitelem odcizeného kola [17. August, 10:18]

- Cestou z policejní služebny ukradl kolo [17. August, 10:15]

Back to homepage