Zebra se za Tebe nerozhlédne

6. April, 11:26 Novinky

KRAJ - Policisté opět dohlíželi u přechodů pro chodce. 


Středočeští policisté se opět v rámci preventivního projektu Zebra se za Tebe nerozhlédne zapojili v týdnu od 3.dubna do 5. dubna 2023 do celorepublikové akce.


V dubnu je opět zaměřena především na prevenci, a to zejména na bezpečnost chodců v silničním provozu, konkrétně na dodržování pravidel pro správné přecházení vozovky a na nerespektování pravidel provozu na pozemních komunikacích řidiči motorových vozidel vůči chodcům. Dopravní policisté ve spolupráci s preventisty vytipovali rizikové přechody u základních škol v kraji. U přechodů budou v těchto dnech hlídkovat a budou s dětmi  hovořit na téma  přecházení.


To bude i tématem při besedách s žáky 1. stupně, kde preventisté budou také učit děti, jak se správně přepravovat v autě, proč je důležité se poutat i na krátké vzdálenosti.  Být správně připoutaným spolujezdcem je totiž stejně důležité, jako být opatrným a bezpečně přecházejícím chodcem.


Rady k správnému přecházení a celkově k bezpečnému pohybu v provozu přináší Zebra již od roku 2007.  V roce 2019 byl projekt rozšířen o pracovní sešit zaměřený nejen na bezpečnost v silničním provozu, ale také na osobní bezpečí.     


Pro snadnější dohledání informací o preventivním projektu, včetně odkazů na videospoty a pracovní sešity k volnému stažení, stačí kliknout na odkaz  www.policie.cz/zebra. Nejen děti, ale i pedagogičtí pracovníci a rodiče zde snadno a rychle najdou užitečné informace včetně krátkých videí, která mohou využívat k debatám na téma bezpečně v silničním provozu.


por. Mgr. Markéta Johnová

Newest news:

- ...i Ty můžeš pomáhat, zažij ten pocit [11. November 2021, 13:53]

- Bezpečný Středočeský kraj [23. November 2017, 08:52]

- Před jízdou odstraňte z vozidla sníh a led [7. December, 14:29]

- Objasněná loupež [7. December, 14:14]

- Vloupal se do tří vozidel [7. December, 14:12]

- Za rok podvedla více než 200 osob [28. November, 10:41]

- Hlídka hasila hořící kontejner [23. November, 12:50]

- Opět vyvolával konflikty [23. November, 12:40]

- Opět porušil zákaz řízení [23. November, 12:30]

- Lezl do kontejneru a kradl elektroodpad [23. November, 12:15]

Back to homepage