Vloupání do rekreační chaty

27. March 2023, 14:52 Novinky
This news article is already more than one year old, it may not contain current information. » Open the latest news

MĚLNICKO - Zloděj si odnesl věci za 10 tisíc korun. 


Od 18. března 2023 pátrají policisté OOP Kralupy nad Vltavou po zatím neznámém zloději, který se vloupal do rekreační chaty v Mlčechvostech na Mělnicku.


K vloupání došlo v neznámé době a čase od 5. do 18. března 2023. Pachatel poškodil pletivové oplocení pozemku, pak na pozemek vniknul a poškodil zámek u chaty. Uvnitř odcizil elektrocentrálu a tím majitelce způsobil škodu ve výši 10 tisíc korun. 


Policisté po pachateli krádeže nyní pátrají a v případě dopadení a mu hrozí až 2letý pobyt za mřížemi.Jak zabezpečit chatu?

Majitelům rekreačních objektů doporučujeme nechat se správně pojistit, a to nejen proti krádeži, ale i například i proti požáru. 

Pozornost věnujte především:

  • mechanickým zábranným prostředkům
  • uzamykatelným okenicím, bezpečnostnímu zámkovému systému a mřížím
  • doporučujeme využít elektronickou ochranu a případné napojení objektu na mobilní telefon, vždy se pak i na dálku dozvíte, že se vám po chatě pohybuje nezvaný host
  • cenné věci neponechávejte v objektech mimo sezónu a v době, kdy víte, že na chatu delší dobu nepojedete
  • udržujte dobré vztahy se sousedy, ve vaší nepřítomnosti si mohou všimnout pohybu neznámých osob a vozidel
  • rekreační objekt kontrolujte i v zimním období nebo požádejte jinou osobu, která bydlí v blízkosti
  • pro případ vloupání si pořiďte fotodokumentaci cenných věcí a pokud možno evidujte si název věci, výrobní číslo, pořizovací cenu, rok pořízení u elketrospotřebičů nebo dražšího nářadí a např. jízdních kol


Při podezření z vloupání nevstupujte do objektu, neuklízejte po zlodějích (zničíte stopy po pachatelích, někteří majitelé se domnívají, že pro nepořádek je může někdo pomluvit) a neprodleně kontaktujte policii a celou věc oznamte.


kpt. Mgr. Pavel Truxa
tiskový mluvčí