Akce IBIS

29. June 2018, 09:16 Novinky
This news article is already more than five years old, it may not contain current information. » Open the latest news

MĚLNICKO – Mělničtí kriminalisté obvinili sedm mužů ve věku od 27 do 44 let ze sériové majetkové trestné činnosti za několik milionů korun. 


Téměř půl roku mělničtí kriminalisté intenzivně pracovali na případu vloupání do různých objektů. K úspěšnému dopadení pachatelů přispěla zejména jejich velmi dobrá operativní činnost. Díky mravenčí práci, zejména co se týká nashromáždění důkazů, se kriminalistům podařilo objasnit téměř 40 případů.


Policisté tři z podezřelých v rámci realizace zadrželi a převezli k výslechu.

Vloupávali se do vozidel, garáží, stodol, zahradních domků, firem nejen na Mělnicku, ale i na Praze západ a Kladensku.


Z místa si odnesli všechny cenné věci. Z garáží odcizili motocykly, motorkářské oblečení, jízdní kola, elektrokola, skútr, dále například přívěsný vozík, tažné zařízení, kanystry. Z vozidel pak vše, co zde jejich majitelé zanechali, notebooky, vrtačky, peníze, platební karty, svářečky, bourací kladivo, nabíječky, mobilní telefony, autorádia a další.


V jednom případě si odcizené věci z garáže naložili do zde zaparkovaných automobilů. S jedním z nich stihli odjet, druhé již odvést nestihli.

Škoda se vyšplhala na několik milionů korun. Na případu kriminalisté i nadále intenzivně pracují, dá se předpokládat, že zatím zjištěná škoda ještě vzroste.


Odcizené věci prodávali a peníze použili ke své obživě. Za jediný den se dokázali vloupat do několika objektů či vozidel.


Tři osobní vozidla jsme zajistili, ještě než je stihli zpeněžit. Ty jsme vrátili jejich majitelům. Stejně jako některé odcizené věci, například motorky, jízdní kolo za zhruba 100 000,- Kč a další.


Kriminalisté podezřelé obvinili hned z několika trestných činů, a to krádež, poškození cizí věci a porušování domovní svobody. Za spáchané jednání jim hrozí trest odnětí svobody v trvání dvou až osmi let.


Všichni obvinění mají za sebou bohatou trestní minulost za obdobnou majetkovou trestnou činnost. Tři z nich byli pravomocně odsouzeni dokonce v posledních třech letech. Někteří z nich skončili na návrh státního zástupce za mřížemi, další jsou stíháni na svobodě.