Mělničtí policisté obvinili muže hned ze 4 trestných činů

5. August 2022, 09:38 Novinky
This news article is already more than one year old, it may not contain current information. » Open the latest news

MĚLNICKO - Až na 5 let může skončit ve vězení. 

Kriminalistům z Mělníku se podařilo shromáždit dostatečné množství důkazů proti 27letému muži, aby mohli zahájit jeho trestní stíhání a obvinili ho hned ze 4 přečinů. 


Muž má mít totiž na svědomí nejméně 8 skutků vloupání a krádeží věcí z cizích pozemků a domu. Kriminalisté muže obvinili z přečinů porušování domovní svobody, krádeže, omezování osobní svobody a neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku. V případě odsouzení mu za takové protiprávní jednání hrozí až 5letý trest odnětí svobody.


Obviněný není žádný začátečník, v rejstříku trestů má už 10 záznamů, a to převážně za majetkovou trestnou činnost, navíc byl za poslední 3 roky pravomocně odsouzen a více jak rok strávil za mřížemi.


Podle policistů se měl v červnu a červenci na území Mělníku a Želíz vniknout na cizí pozemky, kde překonal oplocení a následně z kůlen, zahradního domku, garáže a domu odcizil různé věci, především se jednalo o nářadí, horské kolo, kabely a v jednom případě z rodinného domu odcizil notebook, tablet, peněženku s doklady a hotovost.

Takto způsobil všem majitelům škodu více jak 100 tisíc korun.


kpt. Mgr. Pavel Truxa

tiskový mluvčí