Kontroly rybářů

28. July 2022, 09:47 Novinky
This news article is already more than one year old, it may not contain current information. » Open the latest news

MĚLNICKO - V noci a ráno dne 24.7.2022 proběhla na Mělnicku kontrola rybářů a dodržování veřejného pořádku u vodních ploch. 


Šest policistů Územního odboru Mělník společně se členy rybářské stráže vyrazilo v sobotu krátce před půlnocí na kontrolu vodních ploch ve svém teritoriu. Jednalo se o řeky Vltavu a Labe a přilehlé vodní plochy. Hlídky se zaměřily především na kontrolu rybářů, a to zejména na dodržování ustanovení rybářského řádu. Prováděly také dohled na veřejný pořádek. Při této společné akci, která trvala do nedělních ranních hodin, policisté zkontrolovali téměř stovku osob.


Během kontrol osmi rybářům rybářská stráž odebrala povolení k chytání ryb, neboť porušili rybářský řád. Všichni byli silně opilí a vůbec nereagovali na záběr ryb. Členové rybářské stráže řešili i překračování povolené doby lovu a nemírové nástražní ryby.


Policisté řešili přestupky týkající se vjíždění a parkování vozidel v zákazech. Na lovných místech byl u sedmi rybářů řešen nepořádek. Jejich přestupkové jednání policisté zadokumentovali a předají příslušnému správnímu orgánu k projednání, stejně jako další přestupky v podobě porušení vyhlášek obcí, neboť přestupci tábořili, nocovali, stanovali u vodní plochy v době, kdy není možné vykonávat rybářské právo.


Hlídky našly také neoznačenou řízkovnici, z které vypustily nástražní rybky zpět do vody. Majitel si ji může vyzvednout na místním rybářském svazu.

Jedno zjištění při těchto kontrolách je opravdu zarážející a velice smutné. Z rybaření se vytrácí radost z pobytu v přírodě a úcta k ní. Porušují se zákony a vjíždí do zákazů, ničí se vegetace, budují tábory, po kterých zůstává obrovský nepořádek.

Obdobné kontroly budou probíhat i nadále.


por. Mgr. Markéta Johnová

Attachments:

ViewImage.jpg [217,78 kB]
ViewImage (1).jpg [408,36 kB]
ViewImage (8).jpg [310,92 kB]

Newest news:

- ...i Ty můžeš pomáhat, zažij ten pocit [11. November 2021, 13:53]

- Bezpečný Středočeský kraj [23. November 2017, 08:52]

- Řídím, piju nealko pivo! [16. July, 14:20]

- Koupání v létě [11. July, 12:53]

- Bezpečné prázdniny [11. July, 12:51]

- Dopravně bezpečnostní akce Začátek prázdnin pokračuje [11. July, 12:48]

- Být správným rybářem není jen tak! [9. July, 09:40]

- Služební loď po zimním spánku zpět na vodě [8. July, 09:47]

- Bezpečný začátek prázdnin [8. July, 09:40]

- Volala o pomoc z balkónu [1. July, 12:00]

Back to homepage