Zabezpečte si důkladně svůj majetek

20. June 2018, 13:14 Novinky
This news article is already more than five years old, it may not contain current information. » Open the latest news

MĚLNICKO- Našel klíče a kradl. 


Dosud neznámý pachatel v době od 16.6.2018 19 hodin do 18.6.2018 17 hodin v obci Zlosyň překonal oplocení pozemku rodinného domu a vnikl na zahradu. Na stěně posezení pergoly se zahradním domkem nalezl v pověšeném hrníčku klíč od domku. Odemkl si a odcizil z něj vybavené dámské jízdní kolo s nainstalovanou tažnou tyčí. Majiteli způsobil škodu více než 10 000,- Kč.


Aby se podařilo zloděje, zjistit a následně dopadnout, přivítali by policisté informace od případných svědků této události. Jakékoli indicie, které by vedly k odhalení totožnosti pachatele, je možné sdělit osobně na Obvodní oddělení Lužec nad Vltavou nebo telefonem na jejich telefonním čísle 974 876 770. Samozřejmě je možné využít i bezplatnou linku 158.


Děkujeme za spolupráci.


Policie ČR znovu upozorňuje občany, aby zabezpečili lépe svůj majetek! Neuzamčené a volně přístupné prostory jsou velkým lákadlem pro nenechavce. Převážně garáže, zahradní domky, kůlny jsou magnetem pro zloděje. Je dobré investovat do pořádného zámku. Čas, který zloděj potřebuje k překonání zámku, vyplývá z jeho bezpečnostní třídy. Je logické, že pachatelé volí raději objekty, do kterých se dá vniknout rychle a za pomoci jednoduchého nářadí. Protože prakticky neexistují bezpečnostní garážová vrata, je moudré chránit garáž elektronicky. Doporučujeme magnetická a pohybová čidla napojená na domovní alarm. Od věci není také zabezpečení věcí uvnitř. Vhodné je použít samostatné zajištění sezonních pneumatik, jízdních kol, či motocyklu. V žádném případě nenechávejte náhradní klíče nemovitostí kdekoli schované.