Tragická dopravní nehoda osobního vozidla s motorkou

16. June 2022, 15:04 Novinky
This news article is already more than one year old, it may not contain current information. » Open the latest news

MĚLNICKO - Motorkář svým zraněním na místě podlehl 


K nehodě s tragickými následky vyjížděli v pátek 10. června kolem 15. hodiny nejen policisté, ale i další složky IZS.


Dvaasedmdesátiletý řidič osobního vozu Hyundai jel po silnici I/16 od Mělníka směrem na Kročehlavy, a to v koloně plynule jedoucích vozidel. Později však muž z dosud nezjištěných příčin přejel do protisměru, kde se čelně střetl s protijedoucím motocyklem Suzuki, za jehož řídítky seděl sedmasedmdesátiletý muž. Po nárazu vozidlo Hyundai dostalo smyk a narazilo ještě do protijedoucího vozu Škoda, ve kterém cestovaly 2 osoby.


Následky nehody byly tragické. Řidič motocyklu byl nárazem odmrštěn a motocykl samotný skončil v příkopu. Sedmasedmdesátiletý muž bohužel utrpěl velmi vážná zranění, která byla neslučitelná se životem a na místě jim podlehl.


Orientační dechová zkouška na alkohol neprokázala, že by řidič osobního vozidla Hyundai před jízdou požil alkohol, přesné příčiny a okolnosti dopravní nehody jsou nyní předmětem šetření mělnických policistů. 


Kriminalisté ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu usmrcení z nedbalosti. V případě prokázání viny v takovém případě hrozí trest odnětí svobody na 1 rok až 6 let.


kpt. Mgr. Pavel Truxa
tiskový mluvčí