Test odolnosti 2018

19. June 2018, 12:51 Novinky
This news article is already more than five years old, it may not contain current information. » Open the latest news

 MĚLNICKO – Letos se konal na Kokořínsku již 10. ročník extrémního závodu. 


V ranních hodinách dne 14. června 2018 se sešli účastníci dalšího ročníku extrémního závodu Test odolnosti 2018 na Územním odboru policie Mělník. Soutěžní klání zahájil vedoucí mělnické policie plk. Ivan Žučenko a starosta města Mělník MVDr. Ctirad Mikeš. Oba popřáli všem závodníkům mnoho úspěchů v soutěži.


Letos se akce zúčastnilo 18 družstev mužů a 7 týmů žen. Na startu se sešli nejen reprezentanti policie z územních odborů Krajského ředitelství policie Středočeského kraje, ale i například z krajského ředitelství Ústeckého a Moravskoslezského, a také policisté z Prahy. Zastoupení zde měli také hasiči z Mělníka, Škody auto Mladá Boleslav. Svůj tým sestavili také policisté ze zásahové jednotky, školního policejního střediska a dálničního oddělení Rudná Krajského ředitelství Středočeského kraje.


Startovalo se jako každoročně z Romanova u Mšena. Cíl závodu byl na parkovišti pod hradem Kokořín. Pětičlenné týmy se pohybovaly po trati dlouhé zhruba dvaadvacet kilometrů, kde na závodníky čekalo 18 stanovišť. Ženy absolvovaly poloviční trasu. Úkoly na jednotlivých úsecích byly složeny ze zdravovědy, silových disciplín, orientace v terénu a podobně.


Ve večerních hodinách bylo jasno o vítězích i poražených. Vzhledem k náročnosti trati a jednotlivých disciplín byli vítězi všichni, kteří se závodu zúčastnili.


Výsledky v jednotlivých kategoriích:


Ženy:

1. Územní odbor P ČR Příbram.
2. HZS Škoda Auto Mladá Boleslav
3. Územní odbor P ČR Kolín


Muži:

1. Stálá pořádková jednotka Krajského ředitelství policie hlavního města Prahy
2. Pořádková jednotka ÚO PČR Nymburk
3. Stálá pořádková jednotka Krajského ředitelství Moravskoslezského kraje


Ceny nejlepším týmům v obou kategoriích předali ředitel  Krajského ředitelství policie Středočeského kraje plk. JUDr. Václav Kučera, vedoucí Územního odboru P ČR Mělník plk. Ivan Žučenko a starosta města Mělník MVDr. Ctirad Mikeš.


Velký dík soutěžících patří všem, kteří se na zajištění celého závodu intenzivně podíleli. Bez jejich nadšení by se tento závod nemohl uskutečnit. Velké poděkování patří i partnerům, kteří pořadatelům poskytli pro nejlepší týmy věcné dary:

sponzoři:

www.ronnie.cz (Extrifit)
ATP Nutrition
Unipetrol Orlen Group
FALCO Holsters
Město Mělník
KŘP Stčk

partneři:

Město Mělník
Asociace dobrovolných záchranářů
Škoda Auto Mladá Boleslav


Další informace a fotografie naleznete:

https://melnicky.denik.cz/zpravy_region/extremni-zavod-proveril-schopnosti-zachranaru-z-celeho-ceska-20180616.html