TISPOL na Mělnicku

12. June 2018, 09:12 Novinky
This news article is already more than five years old, it may not contain current information. » Open the latest news

MĚLNICKO - V pátek a v sobotu proběhla na Mělnicku v rámci mezinárodní organizace TISPOL dopravně bezpečnostní akce. 


V pátek a v sobotu proběhla na Mělnicku v rámci mezinárodní organizace TISPOL dopravně bezpečnostní akce. Po celý průběh se policejní hlídky zaměřily především na kontrolu dodržování zákazu požívání alkoholických nápojů a jiných návykových látek řidiči vozidel před a během jízdy. Policisté také kontrolovali dodržování dalších obecně platných ustanovení zákona č. 361/2000 Sb., o provozu na pozemních komunikacích a dalších předpisů souvisejících s provozem na pozemních komunikacích. Současně pátrali po osobách, věcech, odcizených vozidlech. Zaměřili se také na problematiku ilegální migrace apod.


Během dvou dnů, na které byla na Mělnicku akce naplánovaná, tři desítky dopravních a pořádkových policistů zkontrolovaly celkem 268 vozidel. Zjistili jsme 55 dopravních přestupků, blokově jsme vyřešili 52 z nich a 3 jsme předali k vyřízení příslušnému správnímu orgánu.


Nejčastějším přestupkem, a to ve 20 případech, byl nevyhovující technický stav vozidel. Bezpečnostní pásy nepoužili řidiči a jejich spolujezdci v 7 případech. Přestupkového jednání se dopustil 1 cyklista a 1 motocyklista, jeden z řidičů nepředložil doklad o pojištění odpovědnosti a 1 řídil bez řidičského oprávnění. Dva z řidičů řídili pod vlivem alkoholu. Přístroj oběma naměřil hodnotu do 1 promile, jednalo se tedy o přestupkové jednání.


Obdobné akce budou probíhat i v nadcházejícím období.


TISPOL je organizace, která sdružuje evropské policejní sbory v oblasti dopravní problematiky a je založena na předávání zkušeností a informací. Hlavním cílem je realizace dopravně bezpečnostních akcí napříč Evropou. Akce jsou vždy zaměřeny na konkrétní problematiku, jako je alkohol a drogy, rychlost, nákladní a autobusová doprava.