Mělničtí policisté zahájili sezónu

17. May 2022, 11:11 Novinky
This news article is already more than two years old, it may not contain current information. » Open the latest news

Ve středu 4. května 2022 po zimní údržbě a několika měsíčním zazimování převezli policisté Obvodního oddělení Mělník svou služební loď Spectrum Hull Fishing do mělnického přístavu, kde jí spustili na vodní hladinu řeky Labe.


Nejen s touto lodí budou policisté brázdit vodní toky na Mělnicku, ale i se služebním člunem Marine.


Obě lodě využijí policisté ke kontrolám rybářů. Dohlédnou zejména na dodržování ustanovení rybářského řádu, zda například nedochází k chytání ryb v době, kdy je to zakázané. Provádět budou také jako i v uplynulých letech dohled na veřejný pořádek u vodních ploch. Zda nejsou porušovány vyhlášky měst a obcí. Budou kontrolovat vůdce malých plavidel (řidiče lodí), zda mají příslušná oprávnění k řízení, povinnou výbavu na lodi, lodní osvědčení (technický průkaz). Zaměřovat se budou také například na správný technický stav plavidel a na to, zda „řidiči“ neřídí pod vlivem alkoholu nebo jiných návykových látek, neboť na vodě platí v tomto ohledu stejná pravidla jako na silnici. Při kontrolách sportovních lodí budou řešit dodržování všech daných pravidel pro jejich činnost.


Policejní člun Marine bude využíván při práci nejen na řekách Labe a Vltava, ale i na stojatých vodách v rámci celého teritoria Územního odboru policie Mělník.


prap. Martina Hamplová
PČR Mělník

Attachments: