Bezpečný den 2018

12. June 2018, 09:09 Novinky
This news article is already more than five years old, it may not contain current information. » Open the latest news

MĚLNICKO- Již podruhé letos proběhl Bezpečný den v Kralupech nad Vltavou. 


Druhý   ročník    preventivně  prezentační akce Bezpečný  den  2018  se  konal  dne 7. června 2018 od 9:00 do 12:00 hodin na pravém břehu řeky Vltavy v Kralupech nad Vltavou. Jedná se o prezentaci výstroje, techniky a práce policistů, strážníků, záchranářů, hasičů a dalších složek.


Na travnaté ploše byla připravena celá řada ukázek. Policejní psovodi předvedli ukázku zadržení pachatele služebním psem. Následovala ukázka práce skupiny hypologie Krajského ředitelství policie hlavního města Praha. Dalším bodem programu byla společná ukázka policistů   a Hasičského záchranného sboru SŽDC  při záchraně tonoucího na hladině řeky, po ní představily obě složky svá plavidla. Následovala ukázka zadržení nebezpečných pachatelů, kteří ujížděli před policisty v kradeném autě po přepadení banky. Na místě je zneškodnili a zadrželi policisté prvosledové hlídky zařazených na Obvodním oddělení Mělník. Hasiči ukázali nejen dětem, ale i dospělým, jak správně hasit některé kapaliny, například jak správně uhasit hořící olej na pánvi.


Celé dopoledne si mohli účastníci prohlédnout i policejní techniku, jako například policejní čtyřkolku, vozidlo dopravních policistů, kterým vyjíždějí k dopravním nehodám nebo jejich vozidlo na tzv. skrytý dohled. Nechyběly ani policejní lodě, skútr a kolo. U stánku kriminalistických techniků si zájemci mohli nechat sejmout otisky prstů a prohlédnout jejich automobil. Členové pořádkové jednotky předvedli svou výzbroj a výstroj. V policejním stánku  na děti čekaly malé dárky v podobě omalovánek, pexesa, vystřihovánky policejní techniky a mnoho dalších. Zkušení policisté  byli připraveni zájemcům o práci u Policie ČR poskytnout informace týkající jejich práce  a přijetí se služebního poměru.


Na tomto dni se podíleli ukázkou své práce a činnosti i další účastníci, jako například Český červený kříž,  BESIP, Městská policie Kralupy nad Vltavou a mnoho dalších.


Počasí nám přálo, všichni odcházeli spokojení, plní zážitků a dojmů.


Reportáž z akce naleznete na:

 https://www.youtube.com/watch?v=6zRtAvk-waY&feature=youtu.be<https://www.youtube.com/watch?v=6zRtAvk-waY&feature=youtu..be>