Mělničtí kriminalisté obvinili 22letého muže z krádeže a přechovávání drog

1. March 2022, 08:13 Novinky

 MĚLNICKO - Teď mu hrozí až 5 let vězení 


Mělničtí kriminalisté sdělili v minulých dnech obvinění dvaadvacetiletému muži, proti kterému zahájili trestní stíhání za přečin přechovávání omamné a psychotropní látky a jedu dle § 284 odst. 1 a 3 a přečinu krádeže dle § 205 odst. 1 spáchaného ve formě spolupachatelství.


V případě pravomocného odsouzení hrozí za toto jednání až 5letý trest odnětí svobody. 

V prvním případě dvaadvacetiletého muže kontrolovali dopravní policisté při běžné silniční kontrole. Provedenou zkouškou na zjištění OPL policisté u muže zjistili pozitivní výsledek, a to hned na několik drog. Muž byl pozitivní na amfetamin, metamfetamin a kokain. Policistům se také nezdál aromatický zápach ve vozidle, proto se jej rozhodli zkontrolovat a ve vozidle našli 4 rostliny čerstvě sklizené rostliny konopí včetně stonků a listů, které uložil do zavazadlového prostoru vozidla. Muž policistům řekl, že rostlinu sklidil u nedalekého pole, kde volně rostla a obstaral si jí pro vlastní potřebu.

Po odborném zkoumání bylo zjištěno, že se skutečně jednalo o rostlinu konopí o celkové hmotnosti 1637 gramů, kdy by se z ní dalo získat 40 gramů účinné látky THC.
 

Ve druhém případě už se nejednalo o drogy, ale o krádež značkového zboží. Na tom se společně s osmnáctiletým "kolegou" domluvili. Prostřednictvím sociální sítě se nakontaktovali s poškozenou ženou a společně se dohodli, že jim žena prodá značkové oblečení, které patřilo jejímu příteli.
Když se pak osobně sešli, oblečení si vyzkoušeli a pak využili nepozornosti ženy a oblečení si naložili do kufru vozidla a z místa odjeli. Jednalo se hlavně o značkové oblečení - čtvery sportovní boty, pantofle, trička, mikiny a spodní prádlo, vše v hodnotě 18 tisíc korun. 

Za výše jmenované protiprávní jednání teď muži hrozí až 5letý trest odnětí svobody, pokud mu bude prokázána vina.


kpt. Mgr. Pavel Truxa
tiskový mluvčí

Newest news:

- ...i Ty můžeš pomáhat, zažij ten pocit [11. November 2021, 13:53]

- Bezpečný Středočeský kraj [23. November 2017, 08:52]

- Za rok podvedla více než 200 osob [28. November, 10:41]

- Hlídka hasila hořící kontejner [23. November, 12:50]

- Opět vyvolával konflikty [23. November, 12:40]

- Opět porušil zákaz řízení [23. November, 12:30]

- Lezl do kontejneru a kradl elektroodpad [23. November, 12:15]

- Chtěli stanovat, vybrali si špatné místo [17. November, 17:12]

- Falešný bankéř [13. November, 12:46]

- Back to reality [7. November, 12:48]

Back to homepage