Se zbraní v ruce se 25letý muž pohyboval po panelovém domě v Kralupech nad Vltavou

21. January 2022, 11:25 Novinky
This news article is already more than two years old, it may not contain current information. » Open the latest news

MĚLNICKO- Na místo vyjížděla středočeská zásahová jednotka. 


Včera 19. ledna 2022 jsme krátce po 15. hodině dostali na linku 158 oznámení o tom, že se v jednom z panelových domů v Kralupech nad Vltavou pohybuje po chodbách muž se střelnou zbraní v ruce. Obyvatelé panelového domu v osobě muže poznali jednoho ze sousedů, který zde žije.


Vzhledem k informaci, že se muž po společných prostorách pohybuje ozbrojen, přijelo na místo události několik hlídek policistů, kteří prohledali všechny prostory domu a zjistili, že se muž pravděpodobně uzamkl ve své bytě. Z tohoto důvodu byla na místo přivolána i Zásahová jednotka Krajského ředitelství policie Středočeského kraje.


Policisté ze zásahové jednotky provedli vstup do bytu a za pomocí donucovacích prostředků - hmatů a chvatů 25letého muže zadrželi a následně jej odvezli na policejní služebnu k dalším úkonům. V bytě bylo nalezeno celkem 5 air softových zbraní, dlouhých i krátkých.


Provedenou dechovou zkouškou bylo zjištěno, že je muž pod vlivem alkoholu a policistům nadýchal více jak 2 promile.
Následně byl muž umístěn do policejní cely a celá událost bude řešena ve zkráceném přípravném trestním řízení pro přečin nebezpečné vyhrožování. V nejbližší době si tedy 25letý muž vyslechne výrok soudu o vině a trestu.

Za nebezpečné vyhrožování hrozí až 3letý trest odnětí svobody.


por. Ing. Bc. Barbora Schneeweissová
tisková mluvčí