Další akce zaměřená na viditelnost chodců a cyklistů

10. December 2021, 15:03 Novinky

MĚLNICKO - Dbejte na svou vlastní bezpečnost! 


Policisté ÚO Mělník se tento týden zapojili do další krajské akce zaměřené  na viditelnost chodců a cyklistů.  Při kontrolách rozdávali nejen pokuty, ale i reflexní pásky, šle, vesty, tašky a jiné předměty.

Používání reflexních prvků je velmi důležité, neboť velmi často dopravní policisté při dopravní nehodě slýchávají větu, že řidič chodce neviděl nebo ho viděl až na poslední chvíli. O zavinění nehody (rychlost vozidla, pohyb chodce....) nemá cenu diskutovat, ale stále zůstává otázka následků. Při nehodě vozidla s chodcem bývají pro chodce následky bohužel velmi často tragické.

Policisté během dopravně bezpečnostní akce zkontrolovali téměř 200 vozidel. Zjistili 39 přestupků, 34 z nich vyřešili na místě uložením pokuty v příkazním řízení, 5 předali k vyřešení příslušnému správnímu orgánu. V 7 případech se jednalo o nevyhovující technický stav vozidel. Bezpečnostní pásy nepoužili řidiči a jejich spolujezdci v 6 případech.  Pod vlivem alkoholu řídili 2 řidiči, pod vlivem drog 3. 


Policisté při akci oslovili 44 chodců a 14 cyklistů. Přestupkového jednání se dopustili 2 chodci,  dostali pokutu na místě v příkazním řízení. Bez povinného osvětlení se na silnici za snížené viditelnosti pohybovalo 5 cyklistů, kterým za tento přestupek policisté také udělili na místě pokutu.  Všem zdůraznili význam reflexních prvků. Upozorňovali je, že musejí dbát na svou vlastní bezpečnost a udělat maximum pro to, aby nebyl ohrožen jejich život či zdraví. Při akci ohrožené skupině rozdali desítky reflexních pásek, reflexní šle, vesty či tašky.

Obdobné akce budou pokračovat i v následujících dnech.


Další informace k dopravně bezpečnostní akci naleznete na: https://www.policie.cz/clanek/dopravne-bezpecnostni-akce-zamerena-na-viditelnost.aspx

Newest news:

- ...i Ty můžeš pomáhat, zažij ten pocit [11. November 2021, 13:53]

- Bezpečný Středočeský kraj [23. November 2017, 08:52]

- Řízení vozidla bez řidičského oprávnění [11. September, 12:10]

- Zebra se za Tebe nerozhlédne [8. September, 13:43]

- Přes inzertní portál okradl nejméně 28 lidí [8. September, 13:17]

- Řidiči pod vlivem alkoholu [7. September, 10:23]

- Letní prázdniny z pohledu policie [30. August, 09:06]

- Tentokrát zaměřeno na rychlost [17. August, 12:52]

- Potyčka mezi zlodějem a majitelem odcizeného kola [17. August, 10:18]

- Cestou z policejní služebny ukradl kolo [17. August, 10:15]

Back to homepage