Služební fena Orna vypátrala pachatele

7. December 2021, 11:04 Novinky

MĚLNICKO- Ten měl napadnout muže a následně utéct 


Policisté Obvodního oddělení Lužec nad Vltavou vyjížděli do Horních Počapel, kam policisty zavolal 24letý muž, který uvedl, že se mu do domu vloupal muž, fyzicky ho napadl a utekl.

Policisté přijeli na místo a zjistili, že se muži mezi sebou znali a po menší neshodě měl podezřelý poškozeného udeřit pěstí a z místa utéct na zahradu a dále neznámo kam. 

Na místo události se dostavil i psovod se služebním psem. Hlídka policistů společně s psovodem prošla zahradu, kde služební pes označil místo, na kterém byl nalezen podezřelý muž ležící ve křoví. 
Čtyřiadvacetiletý muž byl zjevně pod vlivem návykové látky, proto u něj policisté provedli orientační dechovou zkoušku na přítomnost alkoholu. Ta vyšla negativní, za to test na omamné a psychotropní látky ukázal pozitivní výsledek, a to konkrétně na amfetamin a THC.

Při cestě ke služebnímu vozidlu se muži udělalo nevolno, proto mu policisté okamžitě zavolali zdravotnickou pomoc. Lékař pak konstatoval, že muž byl podchlazený a velmi špatném zdravotním stavu, proto lze říci, že muži mohlo nalezení služebním psem - fenou Ornou, zachránit život.

Policisté dále zjistili, že na podezřelého muže je vydán předběžný souhlas se zadržením vydaný Okresním státním zastupitelstvím Litoměřice, proto byl muž zadržen a omezen na osobní svobodě a následně předán kriminalistům do Litoměřic k dalším úkonům.


kpt. Mgr. Pavel Truxa
tiskový mluvčí
1. prosince 2021


Newest news:

- ...i Ty můžeš pomáhat, zažij ten pocit [11. November 2021, 13:53]

- Bezpečný Středočeský kraj [23. November 2017, 08:52]

- Před jízdou odstraňte z vozidla sníh a led [7. December, 14:29]

- Objasněná loupež [7. December, 14:14]

- Vloupal se do tří vozidel [7. December, 14:12]

- Za rok podvedla více než 200 osob [28. November, 10:41]

- Hlídka hasila hořící kontejner [23. November, 12:50]

- Opět vyvolával konflikty [23. November, 12:40]

- Opět porušil zákaz řízení [23. November, 12:30]

- Lezl do kontejneru a kradl elektroodpad [23. November, 12:15]

Back to homepage