Bubnování na pomoc týraným dětem

19. November 2021, 10:42 Novinky
This news article is already more than two years old, it may not contain current information. » Open the latest news

MĚLNICKO - 19. listopadu, kdy je Světový den prevence týrání a zneužívání dětí dejme společně najevo, že jakákoliv forma násilí páchaná na dětech je pro společnost nepřijatelná. 


Do letošní BUBNOVAČKY se zapojila Policie ČR, která  též na podporu Světového dne prevence týrání a zneužívání dětí zabubnuje a v rámci svých preventivních besed s dětmi ve školních třídách na problematiku násilí v rodinách upozorní. Do České republiky tuto aktivitu přináší Centrum Locika z. ú., které se dlouhodobě věnuje komplexní odborné péči pro děti zažívající domácí násilí. Spolupráce Policie České republiky a Centra Locika je důležitým nástrojem pro boj s násilím páchaným na dětech.


Pojďte se proto společně zapojit do tohoto boje. Vybubnujte spolu s námi 19. listopadu 2021 v 11:00 hodin, že násilí ve společnosti nechceme. Pojďme poslat vzkaz dětem, které prožívají násilí, že se nemusí bát požádat o pomoc. Zabubnujte sami, se svými kamarády, třídními kolektivy a připojte se k BUBNOVAČCE 2021. Pomozte nám přesvědčit děti, že se nemusí bát mluvit o svých problémech a trápeních.

„O násilí v rodinách se dozvídáme obvykle, až když se něco vážného stane, což však znamená, že pomoc nepřišla včas, „ upozorňuje plk. Zuzana Pidrmanová, vedoucí oddělení prevence Policejního prezidia ČR, čímž zdůrazňuje skutečnost, že násilí na dětech probíhá skrytě, a že se před ním nesmí zavírat oči. V sousedním Slovensku se BUBNOVAČKA stala již tradicí. Široká veřejnost tam v tento den bubnuje kdekoliv a na cokoliv. Poselství je jednoduché, pojďme všichni vybubnovat do světa, že násilí ve společnosti nemá co dělat a že „Ticho děti před násilím neochrání“. 


Na československé hranici se k podpoře aktivity setkali bubeníci Hudby hradní stráže a Policie České republiky a Hudby ministerstva vnitra Slovenské republiky. Signál k týraným dětem tak byl vyslán pomyslně na území dvou států.