SPEED MARATHON na Mělnicku

28. April 2021, 10:18 Novinky
This news article is already more than two years old, it may not contain current information. » Open the latest news

MĚLNICKO - Cílem akce byla především kontrola dodržování povolené rychlosti. 

Jak jsme vás již informovali, proběhla včera 21. dubna, celoevropská dopravně bezpečnostní akce SPEED MARATHON, která je každoročně zaměřená na dodržování maximální povolené rychlosti na našich silnicích i dálnicích. Policisté měřili rychlost po celé republice, tedy i na Mělnicku na předem vytipovaných a stanovených místech, která jsme předem zveřejnili na našich stránkách. O místech měření rozhodli sami občané České republiky, široká veřejnost měla možnost navrhnout Policii České republiky místa, která považuje za riziková. 

Policisté při dopravní akci využili veškerou funkční měřící techniku. Na Mělnicku využívali k měření laserový radar .

Během dopravně bezpečnostní akce zkontrolovali celkem 58 motorových vozidel. Zjistili celkem 14 přestupků, 13 z nich vyřešili na místě udělením pokuty v příkazním řízení, 1 oznámili příslušnému správnímu orgánu. Povolenou rychlost překročilo 9 řidičů, 8 udělili pokutu, 1 oznámili správnímu orgánu. Tento řidič byl rekordmanem dne. V obci jel rychlostí  více než 80 km/h. Dalším prohřeškem šoférů byl špatný technický stav vozu.

Cílem této preventivní akce je především přimět občany dodržovat stanovené rychlostní limity a tím snížit rizikové situace, které mohou zapříčinit různé kolize, ale i tragické dopravní nehody.

Výsledky SPEED MARATHONU ve Středočeském kraji