Popíjení alkoholu na veřejně přístupných místech

31. March 2021, 15:05 Novinky
This news article is already more than three years old, it may not contain current information. » Open the latest news

Vláda ČR vydala krizové opatření č. 298 ze dne 18. března 2021 zakazující pití alkoholických nápojů na veřejně přístupných místech. Dochází však k častému porušování, které je pak řešeno strážníky MP.

23. března v čase 19:30 hod. spatřila dozorčí služba prostřednictvím MKDS na sídl. U Cukrovaru v blízkosti Rákosníčkova hřiště dvě osoby, které zjevně konzumovali alkohol. Tyto osoby se následně hlídce MP k popíjení alkoholu přiznali. Stejného jednání se následujícího dne po 15 hod. dopustila skupina tří osob, která byla prostřednictvím MKDS spatřena v Dvořákově parku a dne 28. března pak bylo toto jednání řešeno MP ještě v pěti případech, a to v ul. Nádražní, Žižkova, Erbenova, na sídl. U Cukrovaru a na sídl. V Zátiší u restaurace Kochmanka.

Všechny osoby byly za porušení krizového opatření týkajícího se zákazu pití alkoholických nápojů na veřejně přístupných místech řešeny příkazovou pokutou a v jednou případě postoupením na MěÚ.

Zákaz konzumace alkoholických nápojů na veřejně přístupných místech je také upraveno OZV, podle které bude toto jednání řešeno po skončení platnosti krizového opatření. Za porušení OZV mohou strážníci MP udělit pokutu příkazem na místě až do výše 10 000 Kč, ve správním řízení může být pokuta stanovena až do výše 100 000 Kč. 


MKDS - městský kamerový dohlížecí systém

MP - městská policie

MěÚ - Městský úřad

OZV - obecně závazná vyhláška