Vloupání do stavebních buněk

1. March 2021, 09:57 Novinky
This news article is already more than three years old, it may not contain current information. » Open the latest news

MĚLNICKO- Škoda přesáhla sto tisíc korun. 


Policisté Obvodního oddělení Lužec nad Vltavou přijali v těchto dnech oznámení, že došlo v obci Kozomín k vloupání do částečně oploceného areálu, kde dochází k výstavbě benzínové čerpací stanice. Neznámý pachatel v době od 18:00 hodin 24. února 2021 do 7:00 hodin 25. února 2021 vypáčil dveře technického objektu, z kterého odcizil svářečku, aku vysavač a vysavač na vodní bázi. Následně vypáčil dveře karavanu, z kterého si odnesl sodobar. Ze stavební buňky si odnesl čerpadlo a nářadí. Celkově způsobil škodu za více než 112 000 korun.


Případ je prošetřován jako trestný čin krádeže, a jelikož se pachatel skutku dopustil za situace, v rámci které byl na území České republiky usnesením vlády České republiky č. 957 ze dne 30. září 2020 (publikováno ve Sbírce zákonů pod 391/2020 Sb.) v souladu s čl. 5 a 6 ústavního zákona č. 110/1998 Sb., o bezpečnosti České republiky, vyhlášen pro celé území České republiky nouzový stav z důvodu ohrožení zdraví v souvislosti s prokázáním výskytu vysoce nakažlivého koronaviru SARS-CoV-2 způsobující nemoc COVID-19, tedy v době extrémně škodlivého stavu, v rámci kterého je potřeba směřovat veškeré lidské zdroje právě a toliko k odstranění tohoto extrémně škodlivého stavu, hrozí mu trest odnětí svobody na dva roky až osm let.


Aby se podařilo zloděje vypátrat a následně zadržet, přivítali by policisté jakékoliv informace od svědků, kteří spatřili v okolí výše zmiňovaného areálu v inkriminovanou dobu podezřelou osobu. Všechny důležité poznatky mohou občané sdělit osobně na Obvodní oddělení policie Lužec nad Vltavou nebo mohou kontaktovat vyšetřovatele případu na telefonním čísle 974 876 770. Samozřejmě je možné využít i bezplatnou linku 158.