Policisté pomáhali při resuscitaci pacienta ve vážném stavu

11. December 2020, 12:38 Novinky

MĚLNICKO - Vzkaz policistům od neratovických zdravotnických záchranářů RLP215 - “Kluci, holky, fakt moc děkujeme za pomoc, spolupráce byla perfektní”. 


V sobotu 5.prosince 2020 v 15:38 hodin obdržela policejní hlídka oddělení hlídkové služby, která je též vybavena automatizovaným externím defibrilátorem AED, výzvu od operačního střediska : “V obci Obříství se nachází osoba bez vědomí, bez známek života, Zdravotnická záchranná služba na cestě”.

Policisté oddělení hlídkové služby byli na místě během šesti  minut. Ve ve stejné době dorazila též neratovická posádka Zdravotnické záchranné služby s lékařem. Ihned byla zahájena resuscitace v domě postiženého, na které se velmi aktivně podíleli policisté nstržm. Jakub Žemlička a pprap. Martin Vébr (hlídka OHS). Resuscitace byla náročná a trvala desítky minut. Díky policistům mohli záchranáři věnovat síly na aplikaci léků a další činnosti k zajištění oběhových funkcí. Při transportu pacienta do sanitního vozidla a ve voze záchranářů stále  probíhala  resuscitace. Na ní se podíleli i policisté prap. Pavel Dvořák a pprap. Petra Hiršová z Obvodního oddělení Neratovice. Zdravotníci  poté zajistili transport pacienta do jedné z pražských nemocnic.

A proč to vůbec zmiňujeme? Protože o negativních zákrocích a represi policie jsou plná média. Realita může být i jiná, ale dozví se o tom jen malá část občanů.

Vzkaz od zasahující lékařky Radky: "Děkujeme oběma posádkám za obrovské nasazení a skvělou spolupráci"

zveřejnění článku na : https://www.facebook.com/1515168875446455/posts/2491832374446762/?d=n