Kůlnu navštívil nezvaný host

5. November 2020, 15:59 Novinky
This news article is already more than three years old, it may not contain current information. » Open the latest news

MĚLNICKO – Vloupal se do kůlny na pozemku. 


V době od úterý 27. října od 16 hodin do čtvrtka 29. října 2020 do 13 hodin došlo v obci Úžice ke krádeži z kůlny na pozemku domu.


Neznámý pachatel nejprve  přeštípl drát, kterým je uchycena branka k plotu, branku si otevřel a vnikl na pozemek. Bez použití násilí vnikl do odemčené kůlny a odcizil nářadí. Majiteli způsobil škodu ve výši 16 000,- Kč.


Případ je prošetřován jako trestný čin porušování domovní svobody a krádeže. Jelikož se pachatel skutku dopustil za situace, v rámci které byl na území České republiky usnesením vlády České republiky č. 957 ze dne 30. září 2020 (publikováno ve Sbírce zákonů pod 391/2020 Sb.) v souladu s čl. 5 a 6 ústavního zákona č. 110/1998 Sb., o bezpečnosti České republiky, vyhlášen pro celé území České republiky nouzový stav z důvodu ohrožení zdraví v souvislosti s prokázáním výskytu vysoce nakažlivého koronaviru SARS-CoV-2 způsobující nemoc COVID-19, tedy v době extrémně škodlivého stavu, v rámci kterého je potřeba směřovat veškeré lidské zdroje právě a toliko k odstranění tohoto extrémně škodlivého stavu, hrozí mu trest odnětí svobody na dva roky až osm let.


Aby se podařilo zloděje vypátrat a následně zadržet, přivítali by policisté jakékoliv informace od případných svědků, kteří spatřili v okolí v inkriminovanou dobu podezřelé osoby. Všechny důležité poznatky mohou občané sdělit osobně na Obvodní oddělení policie Lužec nad Vltavou nebo mohou kontaktovat vyšetřovatele případu na telefonním čísle 974 876 770. Samozřejmě je možné využít i bezplatnou linku 158.


Děkujeme za spolupráci.


Vyzýváme občany, aby důsledně dbali na zabezpečení svého majetku. Předcházet těmto krádežím mohou  už tím, že budou kůlny, garáže a další stavby na svém pozemku zamykat. Rozmyslí si, co v takové kůlně zanechají uskladněné, nemělo by jít o nic hodnotného. Pokud tam takové věci přesto dávají, měli by dbát na zabezpečení, na kvalitní zámky. Petlice s visacím zámkem není pro zloděje žádnou velkou překážkou.