Policisté zabránili možné tragédii

9. October 2020, 12:17 Novinky
This news article is already more than three years old, it may not contain current information. » Open the latest news

MĚLNICKO – Muže vypátrali a poskytli mu první pomoc. 


Začátkem září krátce po 14. hodině přijal operační důstojník oznámení od ženy na Mělnicku, že její psychicky nemocný syn je nezvladatelný. Odešel z domova s výhružkou, že někomu ublíží. Policisté oddělení hlídkové služby okamžitě vyjeli na místo. Od oznamovatelky navíc zjistili, že muž měl v ten den již několik záchvatů. Po získání popisu policisté okamžitě začali po mladíkovi pátrat.


Do několika minut po zahájení pátrání uviděli muže odpovídajícího popisu. Okamžitě zastavili a chtěli s ním navázat komunikaci. Pohřešovaný však velmi špatně dýchal a začínal kolabovat. Jeden z policistů okamžitě přivolal zdravotnickou záchrannou službu, druhý mu držel hlavu, aby si nezpůsobil další zranění.


Policisté, kteří jsou každoročně opětovně proškolováni v kurzech první pomoci, vyhodnotili, že není zcela v pořádku a snažili se ho uklidnit. První pomoc poskytovali policisté muži až do příjezdu záchranářů, kteří si ho následně převzali do své péče a vzhledem k jeho stavu ho převezli do psychiatrické léčebny.


Policisté svým přístupem pomohli předejít možné tragédii, prokázali své znalosti v poskytování první pomoci a předešli případným dalším nepředvídatelným následkům. Opět naplnili své heslo Pomáhat a chránit!


video naleznete zde: https://www.policie.cz/clanek/or-melnik-zpravodajstvi-policiste-zabranili-mozne-tragedii.aspx