Kriminalisté objasnili loupežné přepadení v Kralupech nad Vltavou

9. April 2020, 14:11 Novinky
This news article is already more than four years old, it may not contain current information. » Open the latest news

MĚLNICKO – Obviněný putoval do vazby.


Začátkem dubna 2020 v ranních hodinách došlo v Kralupech nad Vltavou na Dvořákově stezce k loupežnému přepadení sedmačtyřicetiletého muže bez domova. Druhý, devětadvacetiletý muž, ho v blízkosti železničního tunelu bez varování udeřil pěstí do obličeje. Poté, co upadl na zem, mu začal vyhrožovat dalším fyzickým napadením. Tím ho donutil k vydání finanční hotovosti a mobilního telefonu, z kterého mu před tím dovolil vyndat SIM kartu.

Policisté začali po muži okamžitě pátrat. Na základě zjištěných poznatků vytipovali podezřelého. Následně provedli rekognici, při které ho poškozený poznal a označil za pachatele.


Kriminalista devětadvacetiletého muže obvinil ze spáchání zvlášť závažného zločinu loupež, za což mu hrozí trest odnětí svobody na dvě léta až deset let. Vzhledem ke zjištěným skutečnostem, s ohledem na to, že byl v roce 2019 pro stejný trestný čin potrestán podmíněným trestem se zkušební dobou 5 let, podal policejní komisař podnět státnímu zástupci na vzetí obviněného do vazby. Okresní soudce jeho návrhu vyhověl a muž tak od soudu putoval rovnou do vazební věznice v Litoměřicích.