Krádeže vloupáním objasněny

8. November 2019, 09:36 Novinky
This news article is already more than four years old, it may not contain current information. » Open the latest news

MĚLNICKO – Mělničtí kriminalisté obvinili dvaadvacetiletého muže z majetkové trestné činnosti. Byl zadržen s ukradenými věcmi.  


Mělničtí kriminalisté ve spolupráci s policisty Obvodního oddělení Mělník objasnili sérii krádeží vloupáním do objektů na Mělnicku.


Podezřelý se od srpna do října letošního roku vloupal minimálně do 17 objektů. Dá se předpokládat, že obdobných skutků má na svědomí více.


 Vloupával se převážně  do zahradních domků, rodinných domů, ale také například do  klubovny či kabin sportovních  klubů.  Při krádežích využil v několika případech postaveného lešení při rekonstrukcích panelových domů.  Po lešení se dostal do vyšších pater. Přes okno otevřené na ventilaci si otevřel vedlejší okno a vnikl do bytu.


Z objektů odnesl doslova, co se dalo, přes elektroniku, peníze, šperky, zahradní nářadí, až po cigarety, potraviny a další pochutiny.   V jednom  ze zahradních domků použil ručník, zubní pastu, hřeben a přespal zde. 


Škoda odcizením se vyšplhala na téměř 200 000,-  Kč, poškozením na téměř 60 000,- Kč. Muž byl policisty zadržen s ukradenými věcmi, které právě nesl do zastavárny. Prodejem věcí si obstarával peníze na živobytí  a na nákup drog. 


Kriminalisté podezřelého   obvinili z trestných činů krádež, porušování domovní svobody a  poškození cizí věci. Za spáchané jednání mu hrozí trest odnětí svobody v trvání šesti měsíců až třech let. 


Státní zástupce na podnět kriminalistů podal návrh na vzetí muže do vazby. Soudce okresního soudu návrhu vyhověl.