TISPOL

20. September 2019, 15:05 Novinky
This news article is already more than four years old, it may not contain current information. » Open the latest news

MĚLNICKO - Tentokrát zaměřená na používání bezpečnostních pásů a zádržných systémů. 


V době od 16. do 22. září 2019 probíhá ve vybraných evropských státech dopravně bezpečnostní akce zaměřená na kontrolu používání bezpečnostních pásů a zádržných systémů. Do této dopravní akce se zapojili také policisté z Územního odboru Policie ČR Mělník.

Na Mělnicku byla akce naplánována na 17. září 2019. 

Během tohoto dne policisté zkontrolovali téměř dvě stovky vozidel. Zjistili jsme 51 dopravních přestupků, v příkazním řízení na místě jsme vyřešili 47 z nich a 4 jsme předali k vyřízení příslušnému správnímu orgánu.

tispol.jpg

Dopravně bezpečnostní akce byla zaměřena převážně na kontrolu používání bezpečnostních pásů a zádržných systémů. Policisté se také zaměřili na nevěnování se řízení ze strany řidičů, do kterého spadá i telefonování za jízdy. Nejčastějším přestupkem, a to ve 13 případech, řidiči a jejich spolujezdci nepoužili bezpečnostní pásy, 11 řidičů drželo v ruce mobilní telefon a telefonovalo. Těchto přestupků se dopustili zejména ve městě Mělník, při průjezdu kruhových křižovatek. Zde dopravní policisté použili nejmodernější záznamovou techniku.


Nevyhovující technický stav jsme zjistili u 11 vozů. Dva řidiči řídili pod vlivem alkoholu, nadýchali do jednoho promile alkoholu v dechu. Jeden z nich měl navíc ještě pozitivní test na drogy. Lékařskému vyšetření spojeného s odběrem biologického materiálu se odmítl podrobit. Proto jeho jednání bylo kvalifikováno jako přestupek, který vyřeší příslušný správní orgán. To, že řídil, ač mu to bylo zakázáno, však řešili policisté jako přečin maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání. Ve vězení může podezřelý skončit až na dvě léta.


Obdobné dopravně bezpečnostní akce budou probíhat na Mělnicku i nadále.


TISPOL je organizace, která sdružuje evropské policejní sbory v oblasti dopravní problematiky a je založena na předávání zkušeností a informací. Hlavním cílem je realizace dopravně bezpečnostních akcí napříč Evropou. Akce jsou vždy zaměřeny na konkrétní problematiku, jako je alkohol a drogy, rychlost, nákladní a autobusová doprava.