Další dvě kontroly cizinců

31. January 2018, 14:25 Novinky

MĚLNICKO – Jedna z kontrolovaných předložila padělaný doklad. 


Oddělení pobytové kontroly cizinecké policie Krajského ředitelství Středočeského kraje provedlo v součinnosti s Inspektorátem práce během minulého týdne hned dvě bezpečnostní akce zaměřené na pobytový režim cizinců, ověřování pravosti a platnosti cestovních dokladů, odhalování a předcházení nelegální migrace cizinců na území ČR, pátrání po hledaných osobách a kontrolu zaměstnávání cizinců.


Do akcí se zapojili policisté nejen z Mělníka, ale i z ostatních pracovišť krajského ředitelství, které se zabývají uvedenou problematikou. Na pomoc jim přijely i hlídky z oddělení dokladů a specializovaných činností z Prahy Vinoř, neboť jsou to v kraji největší policejní odborníci na padělané doklady.


Na Mělnicku pozornosti neunikl dne 26. ledna 2018 areál jedné z firem zabývající se dýhováním. Policisté zde zkontrolovali téměř dvě desítky osob. Pět cizinců předložilo cestovní doklad, podle něhož byli ztotožněni, a víza sousedního státu Evropské unie. Pracovní povolení nebo povolení k zaměstnání však ani jeden z nich neměl.


Se všemi pěti cizinci policisté zahájili správní řízení ve věci správního vyhoštění z území smluvních států Evropské unie.


Předchozího dne 25. ledna 2018 kontrolovali v Kralupech nad Vltavou cizince úklidové firmy v jednom z obchodních řetězců. Dva opět pracovali bez příslušných povolení, proto i s nimi policisté zahájili správní řízení ve věci správního vyhoštění z území smluvních států Evropské unie. Jednomu z nich ještě navíc zrušili vízum, neboť porušil účel, pro který bylo vydáno.


Další z kontrolovaných byla cizinka, která nejen že pracovala bez příslušných povolení, ale policistům předložila doklad totožnosti, jež jevil známky pozměnění. Specialisté z Oddělení dokladů a specializovaných činností z Prahy- Vinoř potvrdili jeho padělání a doklady si převzali k dalšímu odbornému zkoumání. Nakonec žena předložila policistům platný cestovní pas, podle kterého mohla být ztotožněna. Za toto své jednání je navíc podezřelá z přečinu padělání a pozměňování veřejné listiny.


Policisté Odboru cizinecké policie Krajského ředitelství policie Středočeského kraje budou v podobných akcích pokračovat i následujícím období.


Newest news:

- ...i Ty můžeš pomáhat, zažij ten pocit [11. November 2021, 13:53]

- Bezpečný Středočeský kraj [23. November 2017, 08:52]

- Řízení vozidla bez řidičského oprávnění [11. September, 12:10]

- Zebra se za Tebe nerozhlédne [8. September, 13:43]

- Přes inzertní portál okradl nejméně 28 lidí [8. September, 13:17]

- Řidiči pod vlivem alkoholu [7. September, 10:23]

- Letní prázdniny z pohledu policie [30. August, 09:06]

- Tentokrát zaměřeno na rychlost [17. August, 12:52]

- Potyčka mezi zlodějem a majitelem odcizeného kola [17. August, 10:18]

- Cestou z policejní služebny ukradl kolo [17. August, 10:15]

Back to homepage