Zebra se za Tebe nerozhlédne

5. September 2019, 13:35 Novinky
This news article is already more than four years old, it may not contain current information. » Open the latest news

MĚLNICKO – Do preventivního projektu se jako každoročně zapojili i mělničtí policisté. 


Mělničtí policisté se každoročně snaží zvýšit bezpečnost chodců v silničním provozu a tím přispět ke snížení dopravní nehodovosti. Proto realizují různé preventivní akce, mezi které patří také celorepublikový projekt s názvem „Zebra se za Tebe nerozhlédne“.

Akce je zaměřena především na prevenci, a to zejména na bezpečnost chodců v silničním provozu, konkrétně na dodržování pravidel pro správné přecházení vozovky a na nerespektování pravidel provozu na pozemních komunikacích řidiči motorových vozidel vůči chodcům.

Projekt s názvem „Zebra se za tebe nerozhlédne“ dostává v letošním roce novou podobu.

Letošní podzimní část projektu bude probíhat od pondělí 2. září do pátku 6. září na vybraných místech napříč celým regionem.

Oddělení tisku a prevence nejprve ve spolupráci s dopravním inspektorátem vytipovalo rizikové přechody u základních škol v okrese. U těchto přechodů budou celý týden hlídkovat nejen dopravní policisté, ale i policisté obvodních oddělení. Policisté budou oslovovat chodce, především předškoláky a školáky, u vybraných přechodů pro chodce v blízkosti školských zařízení a dotazovat se jich na správné a bezpečné přecházení po přechodu pro chodce. Pokud chodci na položené otázky policistům odpoví správně, obdrží od nich malý dárek související s dopravní tématikou.

Cílem projektu je preventivně působit na chodce a další účastníky silničního provozu, aby si osvojovali dodržování základních pravidel bezpečného přecházení vozovky. Stávající preventivně informační činnost, cílená prioritně na bezpečí chodců při přecházení vozovky, doplní pracovní sešit pro děti, který je zaměřený nejen na bezpečnost v silničním provozu, ale také na osobní bezpečí.Zebra se za Tebe nerozhlédne fullZebra se za Tebe nerozhlédne 

Každý týden na děti čeká jedno téma navazující na aktuální roční období a s ním spojená úskalí nejen v dopravě. Děti se při práci se sešitem prostřednictvím různých úkolů, které podporují kreativitu a ověřují znalosti z českého jazyka a matematiky i všeobecné vědomosti, hravou formou dozví nebo si zopakují, jak se pohybovat v provozu bezpečně v roli chodce, cyklisty, cestujícího v MHD či spolujezdce. Úkoly a tématy provede malé čtenáře oblíbená Zebra, která s inovací projektu získala novou podobu.

Obtížností úkolů je pracovní sešit vhodný zejména pro 3. a 4. třídy základních škol. Děti mohou se sešitem pracovat jak ve školním, tak v domácím prostředí. Využití proto může najít také ve školních družinách, domech dětí a mládeže, dětských domovech, volnočasových kroužcích a zájmových sdruženích, která se věnují bezpečnosti v dopravě a dopravní výchově.

Materiál bude volně dostupný v elektronické podobě od začátku září na webových stránkách www.policie.cz a pracovat s ním tak v případě zájmu může každý.


více na: https://www.policie.cz/clanek/zebra-se-predstavuje-v-novem-kabatu.aspx (na tomto odkazu naleznete i materiál ke stažení)