Kontroly na silnicích

5. September 2019, 13:34 Novinky
This news article is already more than four years old, it may not contain current information. » Open the latest news

MĚLNÍK  –  V pátek 30. srpna 2019 a následující den proběhla další dopravně bezpečnostní akce. 

Akce byla naplánována na dny, kdy policisté předpokládali zvýšený provoz na silnicích spojený s návratem z dovolených a prázdnin. Každoročně v této době dochází ke zvýšenému provozu na silnicích, většímu počtu dopravních nehod a problémům spojeným s provozem na pozemních komunikacích. 

Policejní hlídky se zaměřily nejen na požívání alkoholu za volantem, ale i na dodržování stanovené rychlosti, způsobu jízdy, používání bezpečnostních pásů a zádržných systémů při přepravě dětí, telefonování za jízdy, technický stav motorových vozidel, dokladů předepsaných pro řízení motorových vozidel a dodržování ostatních obecně platných ustanovení zákona o provozu na pozemních komunikacích a dalších předpisů v dopravě. Současně prováděly kontrolní činnost spojenou s pátráním po osobách, věcech a odcizených vozidlech.

Během těchto dvou dnů  zkontrolovali policisté na Mělnicku 268 vozidel. Přestupku se dopustilo 46 řidičů. V 37 případech jejich jednání vyřešili policisté na místě uložením  pokuty v příkazním řízení, 6 případů oznámili k vyřešení příslušnému správnímu orgánu. Nejčastějším prohřeškem, v 12  případech, bylo překročení nejvyšší stanovené rychlosti,  v 10 špatný technický stav vozidla, 1 šofér neměl řidičské oprávnění, 2 doklad o pojištění odpovědnosti. Přestupku se dopustilo 6 motorkářů. Jedna řidička řídila pod vlivem alkoholu.  V pátek ráno  usedla za volant značně opilá. Nadýchala 2,7 promile alkoholu. Ve voze měla své nezletilé dítě.

Dá se předpokládat, že obdobné akce budou pokračovat i nadále.