Řídili v zákazu řízení

29. May 2019, 14:21 Novinky
This news article is already more than five years old, it may not contain current information. » Open the latest news

MĚLNICKO - Během jednoho dne byli hned dva řidiči přistiženi hlídkou policistů z Obvodního oddělení Kralupy nad Vltavou při řízení vozidla, ač měli vysloven platný zákaz řízení. 


V sobotu 25. května 2019 v odpoledních hodinách hlídka Obvodního oddělení Kralupy nad Vltavou zastavila v ulici Třebízského v Kralupech nad Vltavou osobní vozidlo Ford Mondeo. Vyzvala řidiče k předložení všech potřebných dokladů k řízení a provozu vozu. Lustrací zjistila, že devětadvacetiletý řidič má vysloven platný zákaz řízení pro všechny skupiny motorových vozidel, a to až do srpna 2020.


V sobotu 25. května 2019 kolem 23. hodiny chtěla opět hlídka policistů z Obvodního oddělení Kralupy nad Vltavou zkontrolovat v katastru obce Zlosyň osobní vozidlo Hyundai. Řidič na výzvy k zastavení nereagoval a před hlídkou začal vysokou rychlostí ujíždět. Z obce se vydal polní cestou přes les do Dřínova. Na polní cestě nakonec zastavil. Policisté ho vyzvali k předložení všech potřebných dokladů k řízení a provozu vozu. Muž byl značně nervózní a policistům se snažil z místa utéct. To se mu však nepodařilo. Policisté ho převezli na obvodní oddělení k provedení všech potřebných úkonů. Zjistili, že jedenatřicetiletý řidič má vysloven platný zákaz řízení pro všechny skupiny motorových vozidel, a to až do září 2020.


Policisté oběma řidičům sdělili ve zkráceném přípravném řízení podezření z přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání, za což jim hrozí trest odnětí svobody až na dvě léta.