Den otevřených dveří ÚO policie Mělník

26. April 2019, 13:40 Novinky
This news article is already more than five years old, it may not contain current information. » Open the latest news

MĚLNICKO – Téměř tři stovky lidí se přišly podívat ve středu 17. dubna 2019 na Územní odbor Policie ČR Mělník. 

Policisté uspořádali pro širokou veřejnost Den otevřených dveří. Na policejním dvoře byla vystavena nejmodernější technika, kterou policisté při své činnosti používají. Dopravní policisté představili vozidlo skupiny dopravních nehod, nové vozidlo se zabudovaným radarem na měření rychlosti a policejní motocykly. Mělničtí policisté ukázali policejní loď používanou ke kontrolám na vodních plochách, počapelští policejní kolo, které využívanou k preventivní činnosti zejména na místní cyklostezce. Mšenští kolegové se zase pochlubili čtyřkolkou. Ta byla velkým lákadlem zejména pro děti. Členové místní pořádkové jednotky ukázali svou výzbroj a vybavení. Kriminalističtí technici ve svém stanu předvedli ohledání místa činu.

Miláčkem odpoledne  se stali policejní koně. Policisté z Krajského ředitelství policie hlavního města Prahy  během odpoledne několikrát ukázali, jak koně pomáhají při zásahu, například na demonstracích. Pomyslnou třešničkou na dortu byla možnost prohlídky Obvodního oddělení Mělník, konkrétně výslechové místnosti a policejní cely a také policejní střelnice, kde si zájemci mohli pod odborným dohledem vyzkoušet střelbu ze služební zbraně.

Mezi návštěvníky se našli i uchazeči, kteří mají zájem o práci ve služebním poměru u Policie ČR. Erudovaný tým jim vysvětlil podmínky pro přijetí a výhody policejní práce.

Odpoledne se i vzhledem k příjemnému počasí vydařilo. Stovky návštěvníků odcházely plné dojmů a zážitků. Ti nejmenší si odnesli i malé dárky v podobě omalovánek, pexesa, vystřihovánek a dalších preventivních materiálů.