Utonulý muž ve Vltavě

20. April 2019, 19:40 Novinky
This news article is already more than five years old, it may not contain current information. » Open the latest news

Dne 19. dubna krátce před půl sedmou odpoledne přijala dozorčí služba MP Kpy informaci od PČR, že pod mostem T. G. Masaryka se má topit muž a proud ho unáší směrem na Nelahozeves. Na místo byla okamžitě vyslána hlídka MP. Na linku 156 se mezitím dovolal muž, který oznámil tutéž událost, označil místo kde přesně se topící osoba nachází a popsal, že momentálně je osoba pod hladinou vody a na hladině vody je viditelný pouze batoh.


Po příjezdu na místo hlídka MP zahlédla na hladině plovoucí batoh, který se nacházel přibližně 15 metrů od břehu. Strážníci ihned skočili do vody a plavali k němu. Na místě zjistili, že se pod hladinou nachází muž, který nejeví známky života. Strážníky byl muž za pomoci hlídky PČR a jednoho kolemjdoucího muže vytažen z vody. Při kontrole životních funkcí strážníci zjistili, že muž nejeví žádné známky života a zahájili resuscitaci, kterou prováděli až do příjezdu RZS. Poté si muže převzali pracovníci RZS, kteří pokračovali v resuscitaci.


I přes veškerou snahu všech zasahujících složek IZS se muže již nepodařilo zachránit. Vyšetřování příčin tragické události je nyní v kompetenci kriminální policie.