Kontroly lesních cest a lesíků

22. March 2019, 14:13 Novinky
This news article is already more than five years old, it may not contain current information. » Open the latest news

MĚLNICKO - Policisté budou nekompromisní. 


Policisté Obvodního oddělení Kralupy nad Vltavou se ve spolupráci s vedením obcí a na základě zjištěných informací a skutečností z minulých let zaměří na řidiče čtyřkolek. Mezi obcemi Nelahozeves a Kralupy nad Vltavou v přilehlých lesích, lesících a lesních cestách budou v průběhu jarních měsíců provádět kontroly zaměřené právě na tyto řidiče. Zejména po zimě vyrážejí na svých strojích do terénu, ničí lesní cesty, plaší lesní zvěř, která v této době vyvádí svá mláďata.


Důrazně upozorňujeme takové řidiče, že svým jednáním porušují zákon, konkrétně zákon o lesích. Zde je výslovně v § 20 odst. 1 písm. g) uvedeno, že v lesích je zakázáno jezdit a stát s motorovými vozidly, přičemž podle odstavce 6 citovaného ustanovení toto neplatí jen pro zaměstnance orgánu státní správy lesů v obvodu jejich působnosti při výkonu činnosti podle tohoto zákona a pro osoby, které vykonávají činnosti povolené zvláštními předpisy.


Policisté se zaměří i na kontroly používání přileb a v závislosti na schválení typu stroje i na příslušnou skupinu řidičského oprávnění.


V řešení zjištěných protiprávních jednání budou nekompromisně ukládat pokuty v horní hranici.