Během jednoho dne se na silnicích na Mělnicku staly tři trestné činy

22. February 2019, 08:45 Novinky
This news article is already more than five years old, it may not contain current information. » Open the latest news

Mělnicko- Jeden řidič řídil v zákazu řízení, řidička řídila pod vlivem alkoholu. Další z řidičů pod vlivem alkoholu boural, z místa navíc odjel. 

Dvaapadesátiletý řidič na výjezdu z kruhového objezdu v ulici Mostní v Kralupech nad Vltavou v sobotu 2. února 2019 odpoledne narazil do lampy veřejného osvětlení. Řidič jel ve směru od ulice Přemyslova k obci Veltrusy. Nepřizpůsobil jízdu, vyjel mimo kruhový objezd, vjel na travnatý pás a narazil do lampy veřejného osvětlení. Po dopravní nehodě z místa ujel. Pokračoval městem až k ubytovně Zimní stadion. Zde byl také zhruba po dvaceti minutách od nehody vypátrán policejní hlídkou. Ta ho opakovaně podrobila dechové zkoušce na přítomnost alkoholu. Muž opakovaně nadýchal více než 1,5 promile alkoholu. Lékařské vyšetření spojené s odběrem biologického materiálu opakovaně odmítl. S naměřenými hodnotami souhlasil. Naštěstí při nehodě nebyl nikdo zraněn.

Řidič je nyní podezřelý z přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky, za což mu hrozí trest odnětí svobody na šest měsíců až tři léta, peněžitý trest nebo zákaz činnosti.

V odpoledních hodinách dne 2. ledna 2019 zastavila hlídka dopravních policistů v obci Libiš osobní automobil Opel Astra. Policisté řidiče vyzvali k předložení všech potřebných dokladů k řízení a provozu vozu. Při lustraci zjistili, že jedenatřicetiletý řidič má vysloveno několik platných zákazů řízení pro všechny skupiny motorových vozidel. Tímto svým jednáním se dopustil přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání. Za mřížemi může skončit až na dvě léta.

Téhož dne kolem půlnoci zastavila hlídka policistů z Obvodního oddělení Mělník v ulici Sportovní v Mělníku jedenatřicetiletou řidičku osobního vozidla Renault Megan. Po předložení všech potřebných dokladů k řízení a provozu vozu ji policisté podrobili dechové zkoušce na přítomnost alkoholu. Ta byla pozitivní. Žena opakovaně nadýchala více než 1,5 promile alkoholu. Byla jí zakázána další jízda. Ještě téhož dne po vystřízlivění se dostavila na policejní služebnu, kde jí policisté sdělili podezření z přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky.

V případě odsouzení jí hrozí trest odnětí svobody až na jeden rok, peněžitý trest nebo zákaz činnosti.