Dopravně bezpečnostní akce

27. November 2018, 07:47 Novinky
This news article is already more than five years old, it may not contain current information. » Open the latest news

MĚLNICKO – Další akce na viditelnost chodců a ostatních účastníků silničního provozu. 


Ve čtvrtek 22. listopadu a v pátek 23. listopadu proběhla na Mělnicku dopravně bezpečnostní akce. Tentokrát ve večerních hodinách policisté dopravní a pořádkové služby rozdávali na vytipovaných místech reflexní materiály nejohroženějším účastníkům silničního provozu. Děti dostaly reflexní pásky, řidiči reflexní vesty a senioři tašky s reflexními prvky. V této oblasti působili policisté hlavně preventivně. Upozorňovali řidiče, chodce, cyklisty, že musejí dbát na svou vlastní bezpečnost a udělat maximum pro to, aby nebyl ohrožen jejich život či zdraví.


Velmi často dopravní policisté při dopravní nehodě slýchávají větu, že řidič chodce neviděl nebo ho viděl až na poslední chvíli. O zavinění nehody (rychlost vozidla, pohyb chodce....) nemá cenu diskutovat, ale stále zůstává otázka následků. Při nehodě vozidla s chodcem bývají pro chodce následky bohužel velmi často tragické.


Účastníkem dopravní nehody se může stát i špatně viditelný řidič, který má za snížené viditelnosti nějakou závadu na vozidle. Je nutné, aby v takových případech při vystupování z vozu měl již nasazenou  reflexní vestu


Policisté během dopravně bezpečnostní akce zkontrolovali během několika hodin, na něž byla naplánovaná, 152 vozidel. Zjistili 32 přestupků, které vyřešili na místě uložením pokuty v příkazním řízení. V 7 případech se jednalo o nevyhovující technický stav vozidel. Bezpečnostní pásy nepoužili řidiči a jejich spolujezdci ve 2 případech. Jeden řidič řídil pod vlivem alkoholu. Policisté mu naměřili více než jedno promile. Nyní je podezřelý ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky, za což mu hrozí trest odnětí svobody až na jeden rok, peněžitý trest nebo zákaz činnosti.


Dá se předpokládat, že obdobné akce budou pokračovat i nadále.


Další informace o tématu naleznete na :

https://www.policie.cz/clanek/dopravne-bezpecnostni-akce-915410.aspx

https://www.policie.cz/clanek/viditelnost-na-silnicich.aspx