Krajský ředitel převzal cenu za nejlepší projekt prevence kriminality

21. November 2018, 09:47 Novinky
This news article is already more than five years old, it may not contain current information. » Open the latest news

KRAJ – „Bezpečný Středočeský kraj“ bude reprezentovat Českou republiku na evropském finále ve Vídni. 


Ministerstvo vnitra společně s Ministerstvem spravedlnosti uspořádalo 13. listopadu letošního roku Konferenci dobré praxe 2018, v rámci které se také předávaly ceny třem nejlepším projektům národního kola Evropské ceny prevence kriminality 2018 zaměřené na community policing. První místo získal projekt „Bezpečný Středočeský kraj“ realizovaný Krajským ředitelstvím policie Středočeského kraje a krajským úřadem, který funguje jako informativní portál pro širokou veřejnost Středočeského kraje. Cenu převzal krajský ředitel brig. gen. JUDr. Václav Kučera, který zároveň s ostatními vítězi představil činnosti v rámci daného projektu. Z prvního místa se „Bezpečný Středočeský krajkvalifikoval za Českou republiku do finálového kola, které se uskuteční letošního prosince ve Vídni.


Konference se zúčastnila velká spousta nejen domácích odborníků, ale i zástupců z Rakouska, Belgie, Norska, Nizozemska a Itálie. Témata i prezentace proto vyvolávaly značný zájem a pozdější diskuze, na základě toho Ministerstvo vnitra ČR přislíbilo další realizace preventivních akcí v podobném duchu.
 

Odkaz pro další informace o Konferenci dobré praxe 2018:


http://www.prevencekriminality.cz/prevence-kriminality/akce/zpravy-z-akci/ministerstvo-vnitra-usporadalo-konferenci-dobre-praxe-a-ocenilo-nejlepsi-projekty-prevence-kriminality-647cs.html