Po Kralupech nad Vltavou letí fáma o obtěžování dětí

24. October 2018, 07:52 Novinky
This news article is already more than five years old, it may not contain current information. » Open the latest news

MĚLNICKO – Informace, které se šíří po internetu, sociálních sítích a mezi lidmi vzbuzují zbytečnou paniku a vyvolávají v místních obavy o své děti. 


Mělničtí kriminalisté v souvislosti s obtěžováním prověřují jeden případ. Dne 2. října 2018 kolem 15. hodiny mělo dojít v Kralupech nad Vltavou v blízkosti nádraží k slovnímu obtěžování žačky základní školy. Poté, co dívka mužovu nabídku odmítla, ten odešel. Nenaléhal, nebyl agresivní.


Druhý případ prověřují policisté Obvodního oddělení Kralupy nad Vltavou. V úterý 16. 10.2018 chtěl jiný neznámý muž po čtrnáctiletém chlapci ukázat cestu ke škole. Byl nechápavý a nakonec chlapce požádal, aby si k němu do vozu přisedl a cestu mu ukázal. Chlapec odmítl a muž odjel.


Mělo se jednat o osobní motorové vozidlo značky Peugeot 206 světle modré barvy. Muž byl ve věku kolem 25 let. Měl kratší hnědé vlasy, vousy (tzv. strniště). Mluvil plynně česky, kouřil cigaretu.


Strážníci městské policie předali policistům během uplynulých dní ještě několik poznatků od občanů o údajném obtěžování dětí. Policisté je prověřili a u žádného z těchto oznámení se nejednalo o obtěžování či jakékoliv protiprávní jednání.


Důrazně apelujeme na všechny občany, aby se v případě nebezpečí obraceli neprodleně na policii, nikoliv na média nebo sociální sítě.