Zloděj odcizil věci ze dvou garáží

18. October 2018, 08:51 Novinky
This news article is already more than five years old, it may not contain current information. » Open the latest news

MĚLNICKO - Pomozte s pátráním. 


Policisté Obvodního oddělení Kralupy nad Vltavou řeší případ vloupání do garáží panelového domu v Kralupech nad Vltavou, v ulici J. Holuba, ke kterému došlo z pondělí 15. října 2018 na úterý 16. října 2018.


Neznámý pachatel  vypáčil zámek a vnikl do garáží. Odcizil dámské jízdní kolo zn. BTWIN, dámské elektrokolo, příklepovou vrtačku a aku vrtačku. Způsobil škodu v hodnotě 22 000,- Kč. 


Případ je šetřen jako přečin krádeže a pachateli hrozí trest odnětí svobody až na dvě léta.


Aby se podařilo zloděje vypátrat a následně zadržet, přivítali by policisté jakékoliv informace od svědků, kteří spatřili ve výše uvedené ulici v inkriminovanou dobu podezřelou osobu. Všechny důležité poznatky mohou občané sdělit osobně na Obvodní oddělení policie Kralupy nad Vltavou nebo mohou kontaktovat vyšetřovatele případu na telefonním čísle 974 876 710. Samozřejmě je možné využít i bezplatnou linku 158.


Děkujeme za spolupráci.


Rady, jak předejít krádežím ze společných prostor domu:

  • Sklepní kóje, suterénní prostory i balkony mějte řádně zabezpečeny vhodnými dveřmi (nejlépe plné, venkovní, z pevných materiálů) s pevnými zabezpečovacími klikami a kvalitními bezpečnostními zamykacími systémy.
  • Přístupovou cestu k těmto prostorám vždy zamykejte.
  • V místnosti, která slouží jako úschovna kol, zabudujte stojan, nebo jiný systém zajištění, ke kterému se budou kola a další vybavení napevno připevňovat.
  • Máte-li ve skladovacích prostorech okna, je třeba je opatřit mechanickými zábranami, jako jsou mříže, nebo uzamykatelné okenice.
  • Domluvte se se všemi obyvateli domu na řádném uzamykání všech vstupních dveří do domu a nevpouštějte do objektu cizí osoby.