Ruce na volant
MĚLNICKO: Mělničtí policisté se zaměřili na řidiče, jenž se plně nevěnují řízení.
Nevěnování se řízení vozidla patří mezi nejčastější příčinu dopravních nehod, které leckdy končí i velmi tragicky. Z tohoto důvodu, ve středu 21. srpna 2024, zacílili dopravní policisté Územního odboru Mělník kontroly na tyto řidiče. Celkem zkontrolovali 20 vozidel a zjistili 4 přestupky. Z čehož jeden přestupek byl alkohol v dopravě, kdy řidič měl pozitivní dechovou zkoušku na alkohol.
Jen za měsíc červenec evidujeme v teritoriu Územního odboru Mělník 27 nehod zaviněných nevěnování se řízení, což je o 5 nehod více oproti loňskému červenci.
Do problematiky nevěnování se řízení spadá zejména držení hovorového zařízení za jízdy, kdy za tento přestupek řidič dostane 4 trestné body a pokutu na místě v rozmezí 2500-3500 Kč. Ve správním řízení může pokuta za držení telefonu nebo jiného záznamového zařízení dosáhnout dokonce až 10.000Kč.
Jezděte opatrně a při řízení vozidla věnujte pozornost plně silničnímu provozu, ať dojedete do cíle v pořádku. A nejen VY.
prap. Bc. Martina Hamplová
PČR Mělník
Newest news:
- Nákladní vozidla a autobusy pod drobnohledem [June 1, 14:36]
- Dubnové události, které zaměstnaly strážníky Městské policie Kralupy nad Vltavou [May 13, 07:27]
- Sekundy rozhodují: Návykové látky jako hrozba na silnicích [May 5, 13:44]
- Speed Marathon 2026 [May 5, 13:42]
- Zebra se za Tebe nerozhlédne [May 5, 13:38]
- Velikonoce pohledem mělnické policie [May 5, 13:35]
- Forenzní značení kol: moderní ochrana majetku i účinná prevence kriminality [April 23, 11:56]
- Střípky z činnosti MP – únor a březen [April 15, 14:57]
- Pozor na rychlost [April 1, 15:00]
- Konference na téma Radikalizace mladistvých [April 1, 13:29]
- Bez pásu ani metr! [March 12, 12:50]
- Buďte vidět a jezděte bezpečně! [March 12, 12:47]
- Speed Marathon 2026 [March 10, 08:42]
- Evropský den obětí trestných činů [March 10, 08:41]
- Zaměřeno na nákladní dopravu [February 20, 09:34]
