Policisté rozdávali motocyklistům šle

28. August 2018, 12:17 Novinky
This news article is already more than five years old, it may not contain current information. » Open the latest news

MĚLNICKO - V sobotu 25. srpna 2018 proběhla na Mělnicku další dopravně bezpečnostní akce. 


Mělničtí dopravní policisté během několika hodin zkontrolovali téměř stovku vozidel. Tentokrát se vzhledem ke slunečnému počasí zaměřili i na motorkáře, a to zejména na jejich oblíbené trase vedoucí po silnici I/9 z Mělníka na Českou Lípu. Silnice byla vybrána i s ohledem na počty dopravních nehod na tomto úseku.


Policisté při kontrolách rozdávali motorkářům reflexní šle, a to hlavně řidičům a jejich spolujezdcům, kteří neměli reflexní oděv. Motorkáři jsou velmi ohroženou skupinou v silničním provozu. Reflexní prvky výrazně zvýší jejich viditelnost na

silnicích.

.

Z téměř stovky zkontrolovaných vozidel se dopravních přestupků dopustilo celkem 19 řidičů, z nichž 18 vyřešili policisté udělením blokové pokuty přímo na místě, 1 přestupek byl předán k vyřešení příslušnému správnímu orgánu. Nejčastějším přestupkem byl špatný technický stav vozidla, v 5 případech, 3 řidiči nepředložili doklad o pojištění odpovědnosti, další 2 nebyli při jízdě připoutáni bezpečnostním pásem. Jeden z šoférů řídili pod vlivem alkoholu do jednoho promile.

Projekt byl motorkáři a ostatními účastníky silničního provozu vnímán velmi pozitivně.. V dalších dopravně bezpečnostních akcí budou mělničtí policisté pokračovat i nadále.