Jak na Nový rok, tak po celý rok?

18. January, 09:51 Novinky
This news article is already more than half a year old, it may not contain current information. » Open the latest news

Hned první den Nového roku byl z pohledu Městské policie Kralupy nad Vltavou pořádně rušný. Již krátce po půlnoci vyjížděla hlídka městské policie k oznámení do ulice Štefánikova, kde se měl dle oznámení pohybovat agresivní muž s plynovou pistolí. Hlídka se neprodleně dostavila na místo, kde se spojila s oznamovatelem události. Ten hlídce sdělil, že dotyčný muž odešel do nedalekého domu. Následně muž odpovídající popisu vyšel z uvedeného bytového domu a v ruce držel předmět připomínající zbraň. Strážníci ihned muže vyzvali, aby zbraň odložil a opřel se čelem o služební vozidlo. Muž všech výzev uposlechl a zbraň, kterou odhodil, se rozbila na několik částí. Muž byl zajištěn a byla u něho provedena prohlídka, zda u sebe nemá další zbraň nebo jiné nebezpečné předměty. Následně bylo zjištěno, že se jednalo o dětskou plastovou kuličkovou pistoli. Strážníkům byl mladý muž z místní znalosti dobře znám, jelikož se v nedávné době dopustil hned několikrát protiprávního jednání. Strážníkům začali následně do zákroku zasahovat jeho rodinní příslušníci, kteří chtěli výše uvedenému pomoci. Na místo byla proto přivolána hlídka OO PČR, která si celou věc z důvodu podezření z trestného činu výtržnictví převzala k dalšímu šetření.

 

V brzkých ranních hodinách poté vyjížděla hlídka městské policie do ulice Dr. E. Beneše, kde u trafiky ležel muž, který byl zjevně pod vlivem OPL a byl silně dezorientován. Totožnost muže byla strážníkům známa, jelikož byl řešen hlídkou městské policie i předchozího dne. Na hlavě a rukou měl muž drobné krvavé oděrky. Přes dozorčí stanoviště městské policie byla na místo přivolána RZS. Po příjezdu RZS se muž začal chovat velmi agresivně a divoce okolo sebe máchal rukama, čímž začal ohrožovat své zdraví i zdraví zasahujících záchranářů a strážníků. Z toho důvodu mu byla strážníky nasazena pouta. Následně byl muž za asistence strážníků převezen do nemocnice Slaný k dalšímu ošetření.

 

Nedlouho po příjezdu z nemocnice Slaný byl na linku 156 oznámen nález malého pejska. Hlídka si psa převzala a odvezla ho do útulku Lesan. Následně se pro tohoto pejska dostavila do útulku jeho majitelka. Ta se velmi podivovala, jak mohl její pes utéct z oploceného pozemku. V rámci následného šetření bylo z kamerového systému, který má žena umístěný na svém domě zjištěno, že neznámý muž měl v blízkosti jejího domu venčit svého psa na volno. Ze záznamu bylo patrné, že cizí pes poškodil oplocení pozemku. Tím způsobil malý otvor, kterým se výše uvedený malý pes dostal ven. Mezi psy se následně strhla potyčka, po níž malý pes utekl neznámo kam. Neznámý muž se se svým psem také odebral pryč, avšak bez toho, aniž by majitele domu o incidentu informoval. Tohoto muže se následně podařilo majitelce malého psa dohledat a domluvila se s ním na vyřešení věci občanskoprávní cestou.

 

Téhož dne krátce po 19.hodině oznámil muž, že je v Lobečku válečná zóna, létají tam dělobuchy a světlice. Muž byl strážníkem sloužícím na dozorčím stanovišti městské policie poučen, že zrovna probíhá novoroční ohňostroj. Muž poté uvedl, že to bude pravděpodobně příčina veškerého rozruchu a hlídky tedy není na místě třeba.

 

Krátce před půlnocí poté přijala městská policie oznámení, že ve vlaku přijíždějícím z Velvar se nachází černý pasažér. Hlídka se na nástupišti spojila s revizorem a nezletilou dívkou, která jela vlakem bez jízdenky. Neměla u sebe doklady, ani peníze. Dívka hlídce sdělila své identifikační údaje, které byly následnou lustrací potvrzeny jako pravdivé. Tyto údaje byly předány revizorovi z důvodu vymáhání vzniklé škody. Dívka byla poté předána zákonnému zástupci.

 

 

RZS – Rychlá záchranná služba

OO PČR – Obvodní oddělení Policie České republiky

OPL – omamné a psychotropní látky 

Newest news:

- ...i Ty můžeš pomáhat, zažij ten pocit [11. November 2021, 13:53]

- Bezpečný Středočeský kraj [23. November 2017, 08:52]

- Řídím, piju nealko pivo! [16. July, 14:20]

- Koupání v létě [11. July, 12:53]

- Bezpečné prázdniny [11. July, 12:51]

- Dopravně bezpečnostní akce Začátek prázdnin pokračuje [11. July, 12:48]

- Být správným rybářem není jen tak! [9. July, 09:40]

- Služební loď po zimním spánku zpět na vodě [8. July, 09:47]

- Bezpečný začátek prázdnin [8. July, 09:40]

- Volala o pomoc z balkónu [1. July, 12:00]

Back to homepage