Dopravně bezpečnostní akce zaměřená na nekázeň řidičů

12. October 2023, 09:09 Novinky
This news article is already more than half a year old, it may not contain current information. » Open the latest news

MĚLNICKO - Cílem akcí je snížit dopravní nehodovost. 


V tomto týdnu proběhla na Mělnicku další dopravně bezpečnostní akce, do které se zapojili nejen dopravní policisté, ale také hlídky pořádkové policie. Jejich cílem je snížit nepříznivý vývoj dopravní nehodovosti a také ovlivnit nekázeň některých účastníků silničního provozu. Kontroly byly zaměřeny na dodržování stanovené rychlosti, dále na respektování dopravního značení, na jízdu v jízdních pruzích, používání bezpečnostních pásů a na dodržování povinností při předjíždění. Hledáčku policistů neuniklo ani chování zranitelných účastníků silničního provozu, což jsou chodci, cyklisté a motorkáři. Při práci  jsme opět využili i bezpilotní prostředky - drony, které z výšky mapovaly dopravní situaci a zadokumentovaly případné přestupkové jednání řidičů.


Policisté zkontrolovali téměř dvě stovky vozidel, motocyklů, ale i cyklistů. Celkem zjistili 20 přestupků,  všechny vyřešili na místě uložením pokuty v příkazním řízení. Nejčastějším přestupkem bylo nepoužití bezpečnostních pásů a nevyhovující technický stav vozidla. 


V následujících dnech budou probíhat další dopravní akce, zejména na problémových nehodových úsecích či na místech, kde opakovaně porušují řidiči své povinnosti, a tím ohrožují bezpečnost a plynulost silničního provozu.


por. Mgr. Markéta Johnová