Dopravně bezpečnostní akce zaměřená na nekázeň řidičů

12. October, 09:09 Novinky

MĚLNICKO - Cílem akcí je snížit dopravní nehodovost. 


V tomto týdnu proběhla na Mělnicku další dopravně bezpečnostní akce, do které se zapojili nejen dopravní policisté, ale také hlídky pořádkové policie. Jejich cílem je snížit nepříznivý vývoj dopravní nehodovosti a také ovlivnit nekázeň některých účastníků silničního provozu. Kontroly byly zaměřeny na dodržování stanovené rychlosti, dále na respektování dopravního značení, na jízdu v jízdních pruzích, používání bezpečnostních pásů a na dodržování povinností při předjíždění. Hledáčku policistů neuniklo ani chování zranitelných účastníků silničního provozu, což jsou chodci, cyklisté a motorkáři. Při práci  jsme opět využili i bezpilotní prostředky - drony, které z výšky mapovaly dopravní situaci a zadokumentovaly případné přestupkové jednání řidičů.


Policisté zkontrolovali téměř dvě stovky vozidel, motocyklů, ale i cyklistů. Celkem zjistili 20 přestupků,  všechny vyřešili na místě uložením pokuty v příkazním řízení. Nejčastějším přestupkem bylo nepoužití bezpečnostních pásů a nevyhovující technický stav vozidla. 


V následujících dnech budou probíhat další dopravní akce, zejména na problémových nehodových úsecích či na místech, kde opakovaně porušují řidiči své povinnosti, a tím ohrožují bezpečnost a plynulost silničního provozu.


por. Mgr. Markéta Johnová

Newest news:

- ...i Ty můžeš pomáhat, zažij ten pocit [11. November 2021, 13:53]

- Bezpečný Středočeský kraj [23. November 2017, 08:52]

- Za rok podvedla více než 200 osob [28. November, 10:41]

- Hlídka hasila hořící kontejner [23. November, 12:50]

- Opět vyvolával konflikty [23. November, 12:40]

- Opět porušil zákaz řízení [23. November, 12:30]

- Lezl do kontejneru a kradl elektroodpad [23. November, 12:15]

- Chtěli stanovat, vybrali si špatné místo [17. November, 17:12]

- Falešný bankéř [13. November, 12:46]

- Back to reality [7. November, 12:48]

Back to homepage