Řidiči pod vlivem alkoholu

7. September, 10:23 Novinky

Řízení pod vlivem alkoholu řešili strážníci ve třech případech krátce po sobě. V prvním případě se jednalo o muže, kterého si strážníci povšimli 12. srpna před půlnocí na čerpací stanici, kde se vrávoravou chůzi pohyboval, poté nasedl do vozidla a z místa následně odjel. Hlídka pojala podezření, že by mohl být pod vlivem alkoholu či jiných návykových látek, a proto se za vozidlem vydala a následně jej za použití VRZ a nápisu STOP zastavila. Řidič strážníkům přiznal, že požil několik panáku tvrdého alkoholu. Provedenou dechovou zkouškou naměřili strážníci více jak 2 ‰ alkoholu.


V druhém případě se jednalo o řidiče, který strážníky ohrozil svou jízdou, když kolem nich nebezpečným způsobem projel v těsné blízkosti. Bylo to ve chvíli, kdy pomáhali jiné řidičce při výměně pneumatiky 14. srpna po 16 hodině v ul. I. Olbrachta. Hlídka se ihned vydala za vozidlem, které v ul. Ke koupališti zastavila. I tento řidič se k požití alkoholu přiznal. Uvedl, že vypil pouze jedno pivo. V případě tohoto řidiče však strážníci dechovou zkouškou naměřili více jak 3 ‰.


V posledním případě se jednalo o řidiče pod vlivem alkoholu, který byl 15. srpna před 21 hod. v ul. Kmochova účastníkem dopravní nehody, kdy se však jednalo o poškozeného. U muže byla dechovou zkouškou naměřena hodnota přes 1,5 ‰. Následně se však tento řidič přiznal, že nevlastní řidičský průkaz a má platný zákaz řízení.

Ve všech případech byla na místo přivolána hlídka OO PČR, která si vždy celou věc převzala k dalšímu šetření.

Newest news:

- ...i Ty můžeš pomáhat, zažij ten pocit [11. November 2021, 13:53]

- Bezpečný Středočeský kraj [23. November 2017, 08:52]

- Řízení vozidla bez řidičského oprávnění [11. September, 12:10]

- Zebra se za Tebe nerozhlédne [8. September, 13:43]

- Přes inzertní portál okradl nejméně 28 lidí [8. September, 13:17]

- Řidiči pod vlivem alkoholu [7. September, 10:23]

- Letní prázdniny z pohledu policie [30. August, 09:06]

- Tentokrát zaměřeno na rychlost [17. August, 12:52]

- Potyčka mezi zlodějem a majitelem odcizeného kola [17. August, 10:18]

- Cestou z policejní služebny ukradl kolo [17. August, 10:15]

Back to homepage