Řídím, piju nealko pivo!

16. August 2023, 09:03 Novinky
This news article is already more than half a year old, it may not contain current information. » Open the latest news

MĚLNICKO – Odměnou pro řidiče a cyklisty dodržující pravidla silničního provozu bylo nealkoholické pivo. 


V pondělí 31. července se policisté Dopravního inspektorátu Mělník a preventistky Územního odboru Mělník zapojili do projektu s názvem „Řídím, piju nealko pivo“. V rámci této akce se policisté zaměřili na dodržování zákazu požívání alkoholických nápojů před, i během jízdy jak za volantem, tak i za řídítky motocyklů, kol a koloběžek.


Jde o spolupráci Policie ČR s Českým svazem pivovarů a sladoven. Policisté po provedení běžné silniční kontroly rozdali nealkoholické pivo a jednorázový alkotest těm řidičům, kteří neporušili žádné předpisy. Smyslem tohoto projektu je upozornit řidiče na nebezpečí požívání alkoholických nápojů před usednutím za volant a seznámení s možnými alternativami, v tomto případě nealkoholického piva. Dále přispět ke zvýšení bezpečnosti silničního provozu a co nejvíce snížit riziko dopravních nehod zapříčiněných osobami pod vlivem alkoholu nebo omamných psychotropních látek.


Během akce byla zkontrolována více než desítka řidičů vozidel. Několik z nich muselo být za své prohřešky sankcionováno dle platných zákonů, nicméně více bylo takových, kteří byli za své vzorné chování odměněni právě plechovkou nealko piva a alkotestem.

Jezděte bezpečně, opatrně a dle pravidel.


Doba potřebná k odbourávání alkoholu z krve je vždy individuální a závislá na mnoha faktorech jako tělesné hmotnosti, případném užívání léčiv, věku a pohlaví. Pro názornost přikládáme orientační tabulku.

alkohol.jpg


prap. Martina Hamplová
PČR Mělník
31.7.2023