Zabezpečte se a nedávejte šanci zlodějům

1. August 2023, 13:43 Novinky
This news article is already more than half a year old, it may not contain current information. » Open the latest news

MĚLNICKO – Neupozorňujte okolí na nepřítomnost v bydlišti, a to ani na sociálních sítích. 


V úterý 25.července se policisté obvodního oddělení Mělník ve spolupráci s policejní preventistkou ÚO Mělník zapojili do preventivního projektu „Zabezpečte se“. V rámci této akce provedli namátkovou kontrolu zabezpečení rekreačních objektů v chatových oblastech na Mělnicku. Policisté informačním letáčkem upozorňovali majitele rekreačních objektů jak minimalizovat vykradení svého přechodného obydlí a s přítomnými chataři pohovořili o zabezpečení jejich obydlí (bytů, domů). Narušení nebylo u žádného z kontrolovaných objektů zjištěno.


Ke snížení rizika vloupání do objektu je také důležité mít dobré sousedské vztahy. Všímavost a včasné upozornění na linku 158 nebo nejbližšího policejního útvaru může sehrát důležitou roli při ochraně majetku. V případě, že se stanete obětí této trestné činnosti, nevstupujte na místo činu do příjezdu policejní hlídky. Váš pohyb nebo úklid ve vykradené chatě by mohl narušit stopy, které pachatel na místě zanechal.


Informace je možné najít na webových stránkách www.stopvloupani.cz, ale i na webových stránkách Policie ČR https://www.policie.cz/clanek/prevence-zabezpecte-se—zabezpecte-se-chrante-majetek-sobe-i-svym-sousedum.aspx.


Pro zabezpečení majetku dodržujte těchto pár preventivních rad. Když si je osvojíte a budete je dodržovat, riziko vloupání do Vaší nemovitosti se výrazně sníží.:

  • uzavření objektu – vždy, když odcházíte z bytu nebo domu, řádně uzavřete všechna okna a pečlivě uzamkněte dveře, a to i v případě, že máte v plánu se brzy vrátit

  • neupozorňujte na svou nepřítomnost – pokud odjíždíte na delší dobu, řekněte to pouze blízkým, případně osobám, kterým věříte. Na svou nepřítomnost neupozorňujte na sociálních sítích.


Obdobné akce budou během letních měsíců nadále pokračovat.

Všem přejeme krásnou dovolenou a klidný návrat domů.


prap. Martina Hamplová

PČR Mělník

Newest news:

- ...i Ty můžeš pomáhat, zažij ten pocit [11. November 2021, 13:53]

- Bezpečný Středočeský kraj [23. November 2017, 08:52]

- Řídím, piju nealko pivo! [16. July, 14:20]

- Koupání v létě [11. July, 12:53]

- Bezpečné prázdniny [11. July, 12:51]

- Dopravně bezpečnostní akce Začátek prázdnin pokračuje [11. July, 12:48]

- Být správným rybářem není jen tak! [9. July, 09:40]

- Služební loď po zimním spánku zpět na vodě [8. July, 09:47]

- Bezpečný začátek prázdnin [8. July, 09:40]

- Volala o pomoc z balkónu [1. July, 12:00]

Back to homepage