Za loupež mu hrozí až 10leté vězení
MĚLNICKO - Jednatřicetiletý muž si vyslechl obvinění.
V posledních srpnových dnech obvinili mělničtí kriminalisté 31letého muže ze zvlášť závažného zločinu loupeže. Vše mělo začít nejprve slovním sporem poškozeného a obviněného o uskladněné věci v garáží, které zde měl uskladněné známý poškozeného.
Obviněný 31letý muž měl 24. srpna 2022 vyžadovat vydání těchto věcí, ačkoli mu nepatřili, což poškozený 23letý muž odmítl. To pravděpodobně obviněného rozzlobilo, proto začal poškozenému vyhrožovat zabitím. Dále ho pod pohrůžkou násilí, ale i po fyzickém napadení údery pěstí do obličeje, donutil vydat jízdní kolo a následně i sundat kola z osobního vozidla a tyto mu i donést do místa, kde obviněný bydlí. Kvůli obavě o život a zdraví toto poškozený udělal.
Obviněný 31letý muž má již 6 záznamů v rejstříku trestů, zejména za majetkovou trestnou činnost.
Kriminalisté zahájili jeho trestní stíhání a obvinili jej ze zvlášť závažného zločinu loupeže, za což mu v případě prokázání viny a odsouzení hrozí až 10letý trest odnětí svobody. Policisté současně podali podnět státnímu zástupci na vzetí obviněného do vazby, návrh akceptoval i soud, proto byla na obviněného uvalena vazba.
kpt. Mgr. Pavel Truxa
tiskový mluvčí
Nejnovější aktuality:
- Bez pásu ani metr! [12. března, 12:50]
- Buďte vidět a jezděte bezpečně! [12. března, 12:47]
- Speed Marathon 2026 [10. března, 08:42]
- Evropský den obětí trestných činů [10. března, 08:41]
- Zaměřeno na nákladní dopravu [20. února, 09:34]
- Den bezpečnějšího internetu [20. února, 09:32]
- Alkohol NE! [20. února, 09:30]
- Znečišťování veřejného prostranství patří mezi nejčastěji řešené přestupky [11. února, 12:40]
- Co řešila městská policie v lednu [11. února, 12:02]
- Buďte vidět! [4. února, 13:46]
- Opatrnost v zimě je základ [26. ledna, 14:56]
- Pozor na podvody na internetu!!! [16. ledna, 14:38]
- Muž, který vniknul do více jak 20 vozidel skončil ve vazbě [16. ledna, 14:36]
- Prosinec očima městské policie [12. ledna, 09:17]
- Silvestr na Mělnicku: Jak se letos mění pravidla pro pyrotechniku [31. prosince 2025, 10:03]
