Content of this page is not available in selected language (en).

kašnaPČR

S Paprskem na Šumavě

V loňském roce byl městem Kralupy nad Vltavou po několikaleté pauze obnoven projekt PAPRSEK, který se zaměřuje na práci s dětmi v péči orgánu sociálně právní ochrany dětí (dále jen OSPOD). Díky získané dotaci z Humanitárního fondu Krajského úřadu Středočeského kraje, stejně jako v loňském roce, jsme vyjeli se skupinkou dětí na čtyřdenní pobyt do rekreačního střediska Mokrosuky na Šumavě.

Letošní prodloužený víkend byl takovou malou pánskou jízdou. S partou čtrnácti kluků ve věku 6 – 12 let se do Mokrosuk vydal pětičlenný tým lektorů složený z kurátorky pro děti a mládež, sociální pracovnice z OSPOD, koordinátorky prevence kriminality, zdravotníka a preventisty z Policie ČR.  Během čtyř krásných podzimních dnů jsme si s dětmi užili spoustu zábavy a naučili je řadu nových aktivit.

Se zajímavou besedou za dětmi přijela Policie ČR z Kralup nad Vltavou a Mělníka. Děti se dozvěděly podrobnosti o práci státní policie, diskutovaly o krizových situacích, správném chování v silničním provozu, o nástrahách sociálních sítí. Beseda byla zpestřena praktickými ukázkami, při kterých si děti vyzkoušely výzbroj a výstroj pořádkové jednotky, jak funguje detektor kovu, a vyzkoušely si několik druhů simulačních brýlí, které simulují stav po požití návykových látek.

S dětmi se však jen nediskutovalo, počasí nám celkem přálo a tak jsme podnikli i několik výprav do okolí Mokrosuk – například bojovou hru „Za pokladem Lorda Mokrouse“ v nedaleké zřícenině tvrze Kašovice, celodenní výlet do Kašperských Hor do muzea motocyklů a do Sušice na naučnou stezku se zvířátky a do lesoparku V Luhu.

Překvapením pro všechny malé účastníky byl mokrosucký Štědrý den a Silvestrovská party. Vůbec nevadilo, že je teprve začátek října, my si nachystali a s dětmi náramně užili Štědrý večer i s živým stromečkem a dárky a Silvestrovskou party s papírovou koulovanou, večerním přípitkem dětským šampusem a prskavkovou zábavou.

Letošní pobyt se opravdu povedl a děti i lektoři se již těší na další společné akce, které se v rámci programu Paprsek plánují.


Logo Středočeský kraj 

                                                                                                                                                                                      Za lektorský tým: Stanislava Valterová

                                                                                                                                                                                      koordinátor prevence kriminality

                                                                                                             Odbor sociálních věcí, školství a kultury 

                                                                                                            Městského úřadu v Kralupech nad Vltavou

More pages:

-

-