Hned tři řidiči se na Kralupsku za jediný den dopustili trestného činu

6. března 2018, 12:37 Novinky

Hned tři řidiči se na Kralupsku za jediný den dopustili trestného činu

MĚLNICKO - Jeden řídil v zákazu, další dva pod vlivem alkoholu havarovali. 


K první nehodě došlo kolem 17. hodiny v Kralupech nad Vltavou. Třicetiletý řidič v jedné z ulic ve městě nezvládl řízení a naboural do dopravního značení a následně do obrubníku u chodníku. Z místa nehody ujel. Dopravní policisté ho však během několika minut i s vozem našli a provedli u něj dechovou zkoušku, ta byla pozitivní. Řidič nadýchal opakovaně téměř 2 promile alkoholu v dechu. K nehodě i k tomu, že před jízdou pil, se policistům přiznal.


Kolem 20. hodiny dopravní policisté vyjížděli do katastru obce Chvatěruby k havárii osobního automobilu Suzuki. Šestatřicetiletý řidič na rovném úseku mezi obcemi Veltrusy a Kozomín nezvládl řízení a po sjetí do příkopu se s vozidlem převrátil na střechu. Policisté ho po příjezdu na místo podrobili dechové zkoušce na přítomnost alkoholu. Ta byla pozitivní. Řidič opakovaně nadýchal hodnotu vyšší než 1,6 promile alkoholu. S naměřenými hodnotami souhlasil a lékařské vyšetření spojené s odběrem biologického materiálu nepožadoval. Hlídka mu na místě zadržela řidičský průkaz. Následně byl muž převezen zdravotnickou záchrannou službou na vyšetření do jedné z pražských nemocnic. Policisté na místě dále zjistili, že řidič má u vozidla již více než čtyři měsíce propadlou technickou kontrolu.


Oba řidiči jsou krom jiného podezřelí z přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky. Vzhledem k tomu, že pod vlivem alkoholu způsobili dopravní nehodu, hrozí jim trest odnětí svobody na šest měsíců až tři léta, peněžitý trest nebo zákaz činnosti.


Ve stejný den, jen o hodinu později, zastavila hlídka policistů Obvodního oddělení Kralupy nad Vltavou ve městě řidiče vozidla Ford. Čtyřiačtyřicetiletý řidič řídil i přes to, že měl až do listopadu 2019 vysloven platný zákaz řízení všech motorových vozidel. Nyní je podezřelý z přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání.

Newest news:

- Nadále pokračuje nábor nových policistů [10. ledna 2018, 13:49]

- Bezpečný Středočeský kraj [23. listopadu 2017, 08:52]

- Stále přijímáme nové uchazeče do řad středočeské policie [24. října 2017, 08:56]

- Jízda autem v dešti [29. listopadu, 14:01]

- Nákup vánočních dárků přes e-shopy [29. listopadu, 13:57]

- Odcizená jízdní kola [20. listopadu, 09:37]

- Úprava úředních dokumentů je trestná [13. listopadu, 14:50]

- Vloupal se do vozidla [13. listopadu, 14:47]

- Tragická dopravní nehoda na Mělnicku [8. listopadu, 11:23]

- Pomozte s objasněním případu [8. listopadu, 10:50]

Back to homepage