Pozor na podomní prodejce!

26. února, 07:35 Novinky

Pozor na podomní prodejce!

Na začátku února přijala dozorčí služba Městské policie oznámení, že v ul. Tylova se v jednom z domů pohybovali dva muži a nabízeli nájemníkům výměnu vložky zámku u dveří bytu. S největší pravděpodobností se mohlo jednat o podomní prodej a nekalou praktiku tzv. šmejdů. Podle informací přistoupilo na nabídku několik nájemníků a za výměnu zámku pak této dvojici mužů zaplatili částku přesahující 4500 Kč. Hodnota kvalitní bezpečnostní vložky a zámku dveří vč. provedených prací by při tom nemusela přesáhnout částku 2000 Kč. Navíc zde hrozí riziko, že si podomní prodejci mohou ponechat duplikát klíče a váš byt navštíví znovu. V případě již nainstalovaných zámků je možno udělat přestavbu. Doporučujeme tak občanům, aby se obrátili na služby certifikovaných zámečníků nebo na kamennou prodejnu zámečnictví a informovali se o dalším možném postupu pro bezpečné zajištění svého bytu.


Podomní a pochůzkový prodej je na území města Kralupy nad Vltavou zakázán Nařízením města (dále jen „NM“) č. 1/2013. Porušení se postihuje podle zvláštních právních předpisů. V případě, že ve vašem domě obchází podomní prodejce, je potřeba věc ohlásit na Městskou policii nebo Polici ČR, aby se někdo jiný nenapálil.


Je třeba být vždy opatrný a obezřetný. Neotvírat dveře, pokud nevíme, kdo za nimi je. V případě, že v nás nabídka vzbudí zájem, měli bychom si nechat čas na rozmyšlenou nebo se poradit s blízkými.  


Více informací naleznete také např. na webových stránkách:

https://www.mul-t-lock.com/

https://www.evva.com/cz-cz/

https://www.fab.cz/cs/site/fabcz/

Newest news:

- Nadále pokračuje nábor nových policistů [10. ledna 2018, 13:49]

- Bezpečný Středočeský kraj [23. listopadu 2017, 08:52]

- Rady pro cyklisty [Today, 12:53]

- Policisté se strážníky na cyklostezce [Today, 12:51]

- Podvodníci na internetu [15. července, 13:41]

- Krádež batohu objasněna [15. července, 13:39]

- Strážníky můžete potkávat i na kolech [15. července, 09:00]

- Nalezené mládě poštolky [15. července, 08:38]

- Krádež česneku [9. července, 14:54]

- Bezpečně u vody [9. července, 14:52]

Back to homepage