4. Případ: Vánoční detektivní pátrání - POŽÁR

Content of this page is not available in selected language (en).

4. Případ: Vánoční detektivní pátrání - POŽÁR

tonda3


TATO HRA KONČÍ 31.1.2023 !!!

Ahoj detektivové,

máme tu vánoční prázdniny, hurááá! Dlouho jsme společně nepátrali, a tak se do toho můžeme pustit. Je tu další případ, se kterým sám nepohnu a potřebuji vaší pomoc.
Vracel jsem se domů ze školy a najednou jsem uslyšel sirény ne jedny, ale hned několik. Projely kolem mě 3 hasičské vozy, za nimi policejní auto a nakonec i sanitka a všichni se zaplutými majáky. Auta uhýbala ke kraji silnice, aby mohly houkající vozy rychle a bezpečně projet.
Odpoledne říkali v rádiu, že hořelo v nějaké velké galerii. Podle prvních informací byl požár založen úmyslně a měl maskovat krádež velmi vzácného a drahého obrazu, který byl v té galerii vystavený.
Hasiči museli evakuovat celou budovy a některé zaměstnance dokonce zachraňovali z hořící galerie pomocí plošin a žebříků.
Po žháři (tak se říká pachateli, který úmyslně založí požár) a zloději obrazu, což bude asi jeden a týž člověk, policie intenzivně pátrá.

Tonda je šikovný kluk, ale nezkušený vyšetřovatel, proto bude potřebovat vaší pomoc, aby případ s požárem v galerii a zmizením cenného obrazu vyřešil!

V pracovním listě, který je společně s mapou dole na stránce jako příloha, najdete 10 úkolů a pokud se vám podaří všech 10 úkolů splnit, měli byste, stejně jako náš malý detektiv Tonda Kralupa, vyřešit Vánoční detektivní případ. Pokud nemáte možnost si pracovní list vytisknout, můžete si ho v pracovní dny vyzvednout ve vstupní hale Městského úřadu v Kralupech nad Vltavou (u okénka RECEPCE) nebo v Kulturním domě na náměstí J. Seiferta (u pokladny).